PRODÍTĚ
2.-5.3. 2023

Prodejně-kontraktační veletrh potřeb pro dítě

Autosedačky Avionaut využívají zkušeností z leteckého průmyslu a unikátní materiál pro maximální bezpečnost

 

Při výběru autosedačky je rozhodují bezpečnost a pohodlí, které dítěti poskytne. Obojí v sobě snoubí autosedačky Avionaut. Dva nejnovější modely Avionaut PIXEL a Avionaut AeroFIX RWF si můžete prohlédnout na veletrhu ProDítě mezi 14. a 17. březnem v na brněnském výstavišti.

Oba typy jsou vyvíjeny na základě zkušeností z leteckého průmyslu a materiály používané při jejich výrobě se používají jako výplň pasivních deformačních zón v automobilovém průmyslu. „Jedná se o materiál ARPRO, který byl vyvinut v sedmdesátých letech minulého století v Japonsku, poprvé byl použit pro Volvo – symbol bezpečnosti a dnes již, díky své schopnosti absorbce energie a následného návratu do původního tvaru,“ popsala Miluše Haubová ze společnosti For Baby, v jejíž expozici tyto unikátní autosedačky zájemci najdou. Materiál ARPRO pronikl i do výrobků světových sportovních značek jako Atomic, Salomon či Rossignol a objevuje se i při výrobě například rehabilitačních pomůcek nebo hraček.

„Produkty značky Avionaut jsou ergonomické a vzhledem k tomu, že jsou vyráběny v Evropě, je tu úplná kontrola nad jejich výrobou a použitými materiály. Obě autosedačky se poutají proti směru jízdy do isofixové základny Isofix IQ, která je pro oba typy kompatibilní,“ dodala Miluše Haubová z For Baby.

Vajíčko Avionaut PIXEL /0-13kg/ - k jeho výrobě byl použit Inovativní kompozitní materiál, z něhož je vyroben plášť autosedačky, je velmi lehký a zároveň během srážky je schopen absorbovat značné množství energie, tímto dokonale chrání dítě při nehodě. Výhodou je také její velmi malá hmotnost – váží pouhé 2,5 kg. Autosedačka Avionaut PIXEL je vybavená unikátní vložkou PIXEL vyvinutou ve spolupráci s dětskými fyzioterapeuty. Vložka zajišťuje bezpečnou a pohodlnější polohu dítěte uvnitř autosedačky. Použití této inovativní technologie výrazně zvyšuje bezpečnost dítěte a zásadně podporuje správnou fyziologii kojence při cestování. Správné naklonění hlavy a přímá poloha těla dítěte v autosedačce, které bylo dosaženo použitím  vložky PIXEL, přispívá ke zlepšení mechaniky dýchání a pohodlí kojence během cestování. Tyto faktory snižují riziko udušení nebo hypoxie (snížené množství kyslíku v tkáních) dítěte.

Avionaut AeroFIX RWF je moderní autosedačka v kategorii 67-105 cm a až do 17,5 kg, navržená v souladu s novou homologační normou i-Size (ECE R129). Zároveň splňuje striktní normy švédského zkušebního ústavu VTI – úspěšně prošla přísným Testem PLUS. Autosedačka má inovativní systém boční ochrany, který minimalizuje riziko následků bočního nárazu. Unikátní konstrukce AeroFIX RWF zajišťuje optimální ventilaci uvnitř autosedačky a tato vlastnost výrazně zvyšuje komfort dítěte při cestování. Pro ještě větší pohodlí malého cestujícího použito měkké materiály nejvyšší kvality, k dispozici je nastavitelná opěrka hlavy a nastavitelný náklon.

Způsob instalace ve vozidle s využitím ISOfix základny IQ zaručuje vždy správné upevnění obou typů autosedaček a díky jedinečnému systému vedení pásu garantuje plnou integraci se systémem ISOfix automobilu. Ve výsledku se výrazně zvyšuje bezpečnost cestování pro dítě a pohodlí montáže pro rodiče.

V souladu s tímto trendem švédské bezpečnosti je i motto této značky:

„ jsme poháněni neustálým důrazem na kvalitu a bezpečnost – we are driven by care“


Testy

Při péči o nejmladší cestovatele dbá Avionaut na to, aby  autosedačky byly nejbezpečnějším místem na jejich cestách. Proto procházejí řadou náročných a velmi přísných testů v institutech umístěných po celé Evropě. To vše kvůli tomu, aby naše autosedačky byly bezpečné a přátelské místo při cestování dětí. 

Datum: 6.3.2019 9:09:00