PRODÍTĚ
2.-5.3. 2023

Prodejně-kontraktační veletrh potřeb pro dítě

Sdružení rodičů onkologicky léčených dětí ONKA

 

Naším cílem je pomáhat a podporovat rodiče onkologicky léčených dětí včetně dětí, kteří již léčbu ukončily. Sdružení založili sami rodiče, kteří se svými dětmi touto léčbou prošli. Ví, jak je těžké se s touto situací vyrovnat a jak moc důležité je, aby rodina fungovala během léčby i po léčbě. Díky této zkušenosti ví, jakou pomoc nabídnout.

Podporujeme  nejen rodiče a jejich děti během léčby, ale i sourozence léčeného dítěte a další rodinné příslušníky.  Nabízíme možnost pravidelných setkání formou svépomocné rodičovské  skupiny přímo v areálu dětské nemocnice. Pořádáme jednodenní akce, nebo rodinné víkendy.

"Ze dne na den jsme se ocitli izolováni od domova, rodiny a celého světa. Náš svět se začal skládat ze čtyř stěn nemocničního pokoje, postele či postýlky s dítětem. Kamarádi a největší spojenci byli lékaři a sestřičky.Všude kolem sebe vidíte jen bolest, doprovázíte vlastní  dítě při velmi náročných zákrocích a do pláče máte jen kousek. Ale musíte být stateční, protože tím dodáváte sílu svému dítětí vzepřít se a bojovat se zákeřnou nemocí. "

Změnit nebo zmírnit formu léčby nedokážeme, ale chtěli bychom zpříjemnit život těmto rodinám.

Datum: 20.1.2014 9:43:00