Silva Regina
3.-6.4. 2022

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Místo na vojně se dnes učí střílet v laserové střelnici

 

Dříve se o zkušenost se střelbou postarala povinná vojna, nastupující generaci mladých myslivců ji nahrazuje laserová střelnice. Se zábavnou edukační pomůckou se může každý návštěvník veletrhu SILVA REGINA seznámit na galerii pavilonu Z.


Firma S – servis bke, s. r. o., se výstavbou profesionálních střelnic a dodávkami příslušné techniky zabývá již třináct let. Téměř stejně dlouho vystavuje na brněnském veletrhu SILVA REGINA, kde před jejím stánkem stává dlouhá fronta. „Jsme tady ze dvou důvodů - jednak pro radost návštěvníků, kteří si u nás mohou zastřílet, a zároveň tak propagujeme naše laserové střelnice. Návštěvnost je tady vynikající. Jezdíme po mnoha mysliveckých výstavách, ale tolik lidí, co tady, není opravdu nikde, u nás ani v zahraničí. Pochopitelně pro nás účast má i obchodní význam, vždy asi půl roku po veletrhu SILVA REGINA máme zvýšený obrat,“ pochvaluje si zájem návštěvníků Antonín Brzobohatý, jednatel společnosti S – servis bke, která na českém a slovenském trhu zastupuje tři přední oborové výrobce  z Holandska, Švédska a Německa.

Hlavní atrakcí stánku je nejnovější švédská střelnice SimWay, která měla světovou premiéru teprve před pár týdny v Norimberku a českou premiéru má právě zde. Laserový simulátor vyšší třídy promítá video o šířce 4 metry a výšce 2 metry a nabízí úžasně věrnou grafiku s rozlišením až do HD a 3D efekty. „Jdete lesem a pohybují se větve na stromech, sám si určíte směr chůze a najednou vyletí pár bažantů nebo vyběhne divoké prase. Po zásahu je průhledem vidět výstřel a zvíře se otočí, takže je zásah vidět ze všech stran,“ popisuje Antonín Brzobohatý. Nová střelnice umožňuje velkoplošnou střelbu neviditelným laserovým paprskem na různou zvěř a na výběr jsou čtyři verze umožňující třeba i současnou střelbu dvou střelců nebo analýza výstřelů. Vedle myslivecké tematiky je k dispozici také skeet a trap, biatlon a střelecký výcvik včetně rychlopalby. To vše si návštěvníci mohou vyzkoušet na galerii pavilonu Z.

Firma S – servis bke dodává rovněž vybavení pro stále populárnější Lasermaxx, bojovou kolektivní hru s laserovými zbraněmi ve speciálně upravených prostorách. Oblibu zábavných střelnic dává Antonín Brzobohatý do souvislosti s absencí vojenské služby. „Kluci dnes nechodí na vojnu a nemají se kde naučit střílet. Když potom chtějí dělat myslivost, slouží jim náš trenažér jako první pomůcka pro seznámení se střelbou,“ vysvětluje. Pro myslivce totiž nejde jen o zábavu, ale zároveň o edukaci. Trenažér si zakoupila například i Mendelova

univerzita v Brně, která ho používá na výuku myslivecké střelby, a zájem škol, ale třeba i mysliveckých klubů o laserové střelnice podle Brzobohatého stále roste. Jeho slova potvrzuje i neustálá fronat před střelnicí na galerii pavilonu Z.

Datum: 31.3.2014 18:45:00