Silva Regina
3.-6.4. 2022

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Soutěž v hodu sekerou Brněnská sekera

 

Mezinárodní soutěž v hodu oboustrannou sekerou na terč se bude konat v rámci doprovodného programu výstavy Silva Regina 2018 na brněnském výstavišti na volné ploše u pavilonu „M“ a „Y“ v neděli a v pondělí 8. a 9. dubna. Závod v házení sekerou se již na brněnském výstavišti konal i v minulosti, ovšem letos je to poprvé s mezinárodní účastí. Nejlepší čeští závodníci z finálového závodu, který se konal v loňském roce v rámci výstavy Země živitelka, změří svoje síly v mezinárodní konkurenci se závodníky ze Švýcarska, Německa a Slovenska. Soutěž bude probíhat v kategorii jednotlivci a družstva, neděle je vyhrazena kvalifikaci a v pondělí 9.4. změří síly 12 nejlepších ve finále této soutěže. Soutěž bude probíhat na 36 kvalifikačních hodů, a celkem se bude soutěžit na šesti terčích o průměru cca 70 cm s přesně označenými pruhy, které vyjadřují bodový zisk závodníka po zaseknutí sekery.

Celkem se soutěže zúčastní přes 20 závodníků. Soutěže se zúčastní jak muži, ale je přihlášená i jedna žena se zkušenostmi z těchto závodů.

 Vyhlášení soutěže proběhne v pondělí od 16:00 hodin v pavilonu „Z“ na podiu „U Lípy“, moderátorem slavnostního vyhlášení bude Stanislav Berkovec.

Partnery akce jsou: Lesy ČR a.s., Husqvarna Česko s.r.o., Bernard – rodinný pivovar Humpolec, Brisk Tábor a.s., Veletrhy Brno, a.s., Banner – lesnické a myslivecké oblečení

Datum: 5.4.2018 16:17:00