Silva Regina
3.-6.4. 2022

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Třináctá SILVA REGINA zahájena

 

Pavilon Z s impozantní kopulí se na pět dní proměnil v chrám lesa a přímo v jeho srdci, na centrálním pódiu, proběhlo za účasti významných hostů slavnostní zahájení veletrhu SILVA REGINA.

Na místo zahájení všechny pozval typický zvuk lesních rohů, přesto byl problém dostat se k pódiu včas, protože stejně jako celé výstaviště, i pavilon Z první den doslova praskal ve švech pod náporem návštěvníků. „Neděle by sice měla patřit odpočinku, ale z pohledu organizátorů veletrhu a vystavovatelů není co víc si přát než takový krásný den jako dnešní, kdy je výstaviště plné návštěvníků,“ komentoval to ve svém zahajovacím projevu ministr zemědělství Marian Jurečka. Zdůraznil, že komplex veletrhů, jehož je SILVA REGINA dlouhodobou součástí, je největší událostí za poslední dva roky nejenom pro zemědělství, ale i pro lesnictví. Při této příležitosti informoval lesnickou veřejnost, že provizorní období v klíčovém podniku Lesy ČR skončí 14. dubna, kdy bude do funkce uveden nový generální ředitel a stabilizuje se tak situace i pro navazují dřevozpracující průmysl.

Senátor a předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jaroslav Palas pozdravil účastníky veletrhu jménem organizace, která v České republice sdružuje přibližně sto tisíc myslivců. Pozval všechny přítomné k návštěvě stánku této stavovské organizace myslivecké veřejnosti a zároveň jim popřál, aby si letošní překrásnou výstavu co nejlépe užili. Jménem organizátorů všechny přivítal generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš. Vyzdvihl velmi kvalitní obsazení letošního ročníku a poděkoval všem, kdo se o takto úspěšný veletrh SILVA REGINA, především pak Jaroslavu Pospíšilovi ze sdružení Silvajagd a Ministerstvu zemědělství ČR a Lesům ČR jako sponzorům. Na zahajovací pódium vystoupili také zastupující náměstek ministra zemědělství pro lesní hospodářství Martin Žižka, děkan Lesnické a dřevařské fakulty Mendlovy univerzity v Brně Petr Horáček, ředitel správy Národního parku Šumava Jiří Mánek a výrobní ředitel s. p. Lesy ČR Pavel Indra.

Fanfáry lesních rohů provázely tradiční závěr slavnostního ceremoniálu - ocenění osobností českého lesnictví a myslivosti, které navrhlo vedení úseku lesního hospodářství Ministerstva zemědělství ČR. Uznání za zásluhy o les a významný přínos českému lesnictví převzal z rukou ministra zemědělství Miroslav Sloup, a to za dlouholetou aktivní činnost v oblasti lesního hospodářství. Sesterské Uznání za zásluhy o les a významný přínos české myslivosti patří Janu Hamříkovi za celoživotní práci v myslivosti.

Datum: 30.3.2014 21:30:00