Andělé byli nejprodávanějším artiklem loňského roku, nyní jsou více v kurzu květinové vzory

Ryze česká společnost FABOS ručně vyrábí v Jablonci nad Nisou šperky už 17 let. Firma úspěšně navázala na tradici, která k tomuto městu neodmyslitelně patří. V jejich stálé nabídce naleznete na 45000 druhů precizně zpracovaných šperků.

Z velice široké nabídky od jednoduchých ozdob pro denní nošení až po honosné náhrdelníky se největšímu zájmu těší aktuálně andílci. „V loňském roce to byl největší trend a domnívám se, že to má, co dělat s pandemií koronaviru. Lidé potřebovali symbol naděje,“ říká Ing. Ondřej Bělský, jednatel společnosti. Do Brna na dlouho očekávaný veletrh přivezla jablonecká společnost novou kolekci vlčích máků, které jsou ručně malované a potvrzuje, že o náhrdelníky s tímto symbolem je velký zájem. Obdobné pozornosti se však těší i další květinové motivy. Šperky jsou vyrobeny z cínové slitiny, přes kterou je dána vysoká vrstva platiny, aby byl šperk vhodný i pro alergiky. Na stánku je možné si prohlédnout i novou zimní kolekci, připravené jsou už i sněhové vločky. „Je to stálá kolekce, kterou každoročně rozšiřujeme. Máme zde také velký výběr broží, které vždy mívají úspěch, je to dobrý artikl,“ míní Ing. Bělský.

Společnost FABOS má výrobu soustředěnou v Jablonci nad Nisou, ale mají i kamenné obchody po celé republice a vybudovala také poměrně rozsáhlou síť partnerů. Vývoj cenové politiky je vstřícný vůči všem zákazníkům, i když je to na úkor vlastních zisků, potvrdil Ondřej Bělský. Je to určitá forma odměny pro všechny zákazníky, kteří u společnosti nakoupili. „Potřebovali jsme podporu a dostalo se nám jí. Nakupovali přes internet a jsem moc vděčný, že nás podrželi,“ vyjádřil svůj dík jednatel významné šperkařské společnosti, která velmi pečlivě vybírá veškeré používané materiály.