Australská značka oslovila zákazníky originálními fotografickými potisky

 

Důsledně přírodní materiály a potisky, které ani nemohou být originálnější, protože jde fotografie z cest. Etickou módu SAFFRINE v Brně představila osobně její autorka, australská fotografka a designérka Saffrine Nydegger, a její tvorba zaujala i na veletržních přehlídkách.


„Po dvaceti letech práce profesionální fotografky jsem se rozhodla přenést své fotografie na textilní materiály. Místo na zdi teď věším fotky na látky,“ říká Saffrine Nydegger, majitelka a designérka australské módní značky SAFFRINE. Svou etickou módu tvoří pro cestovatele a s cestovatelskými motivy. Obléká zákaznice do zážitků z cest, ať už jde o momentky z měst nebo přírodní scenérie. V její tvorbě hraje velkou roli respekt k přírodě a k planetě, takže pracuje důsledně s přírodními materiály, jako jsou hedvábí, bambus, organická bavlna nebo konopí. „V Bratislavě už máme odběratele a myslím, že ve východní Evropě je spousta zákazníků, kteří dávají přednost přírodním materiálům. Líbí se jim látky, ze kterých šijeme, a celá idea naší značky, kde jsou materiály inspirovány mým cestováním. Protože na Slovensku zákazníky už mám, ale v České republice zatím ne, přijela jsem vystavovat do Brna, abych je tady našla,“ vysvětlila Australanka, pro kterou jde o první veletržní prezentaci v zemích východní Evropy.

V expozici butikové značky SAFFRINE v pavilonu P si návštěvníci prohlédnou mix oblečení pro teplejší i chladnější část roku. Vedle nové kolekce pro jaro a léto 2020, která je dvakrát denně k vidění také na přehlídce STYL SHOW II, se představují kabáty z australské vlny a elegantní oděvy z kašmíru. „Pracujeme výhradně s přírodními materiály, které jsou dobré pro pokožku,“ zdůrazňuje Saffrine Nydegger, kterou příjemně překvapila přehlídka její kolekce na veletržním mole: „Přehlídky jsou skvělé, ještě lepší, než jsem očekávala. Modely jsou prezentovány na vysoké úrovni.“ Designérka věří, že lidé vyhledávající originalitu v nabídce značky SAFFRINE najdou zajímavé kousky, kterými se mohou odlišit.