Baťa premiérově na veletrhu KABO

 

Společnost Baťa míří na velkoobchodní trh. Nabídku značek Weinbrenner, Power, Diesel a Le Coq Sportif proto představila na brněnském veletrhu partnerům z obuvnického maloobchodu.


Mimo síť vlastních prodejen chce firma Baťa nabízet pouze vybrané značky. Vycházková obuv Weinbrenner se dnes přibližně ze 40 procent vyrábí v továrně v Dolním Němčí na Uherskohradišťstku, ale historie značky sahá až do roku 1892, kdy byla založena v americkém Wisconsinu. Původně bezpečnostní obuv pro dřevorubce a lesní dělníky si stále zachovává typické rysy a důraz na přírodní materiály a dnes se úspěšně prodává pro volnočasové využití. Další vlastní značkou společnosti Baťa určenou pro prodej mimo podnikovou síť prodejen je sportovní obuv Power, dále se v expozici pavilonu V představila také francouzská značka Le Coq Sportif a italský Diesel. „Dosud u nás bylo možné koupit jen omezené množství modelů těchto značek. Prodávaly se v maloobchodních prodejnách Baťa a ty braly jen modely, které se jim hodily do kolekce. Nyní se množství modelů na českém trhu výrazně zvýší,“ vysvětlil manažer prodeje společnosti Baťa Viktor Dohnal.

Právě snaha proniknout na trh jako velkoobchodní dodavatel vedla společnost Baťa k premiérové prezentaci na veletrhu KABO. „Začít z ničeho je poměrně obtížné, proto je potřeba přijet na veletrh. KABO je jediný v Česku, ale zatím jsme úplně na začátku,“ uvedl Viktor Dohnal. Zákazníci se u Bati mohou spolehnout na vyšší kvalitu, protože firma opouští výrobu v Asii a přesouvá ji do Evropy. Důvodem je vedle kvality také potřeba vyrábět v menších sériích.  Společnost Baťa v současnosti provozuje v České a Slovenské republice přibližně stovku prodejen. Od vstupu na velkoobchodní trh si firma slibuje zvýšení tržeb, na nichž by se v budoucnu měl velkoobchod podílet až deseti procenty.