BENESPORT: originální slovenská móda pro sport i do města

 

Slovenská firma BENESPORT se zaměřuje především na outdoorové oblečení, ale do Brna letos přijela představit hlavně městskou módu. „Používáme speciální tkaniny, které chrání proti větru a dešti, ale díky slušivým střihům jsme schopni nabídnout i oblečení vhodné do města. Zájem je hlavně o dámské kabátky, jako novinku tu máme i pánské kabáty. Naše výrobky jsou funkční a mají i tu výhodu, že nejsou tak těžké jako kožich nebo kabáty z jiných materiálů,“ říká Ján Bendík, majitel firmy.


Firma klade velký důraz na to, že všechny modely jsou vyráběny na Slovensku z kvalitního materiálu, který představuje spojení tradiční vlněné tkaniny s moderními materiály, čímž vzniká nová řada tkanin s krásným vzhledem vlny a vysoce technickými vlastnostmi. Vrstvený materiál je výjimečný mimo jiné i tím, že v sobě obsahuje speciální membránu, která svojí propracovanou strukturou brání pronikání větru. Díky speciální laminaci jsou výrobky odolné vůči vodě při zachování prodyšnosti materiálu. 

„V našem oblečení se můžete věnovat turistice, sportovat, my v něm běháme i na běžkách, ale současně si v něm můžete vyjít i do města. Naše modely doplňujeme originálními výšivkami, navrhovanými speciálně pro jednotlivé kolekce, kdy vycházíme ze slovanské tradice zdobení oděvů. Také naše výrobky nazýváme podle slovenských a českých hor a vrchů,“ říká Ján Bendík. „Firma je na trhu od roku 1995. Začínali jsme s textilní výrobou v činžáku v třípokojovém bytě.  Postupně jsme se vypracovali v rodinnou firmu, která má aktuálně 22 zaměstnanců. Na Slovensku jsme známí, v Čechách máme kolem třiceti odběratelů. Veletrhy STYL a KABO známe, jezdili jsme se sem dívat jako návštěvníci a letos jsme se rozhodli přijet jako vystavovatelé,“ doplňuje majitel firmy.