BIOŠATNÍK (www.biosatnik.cz) – ČESKÉ OBLEČENÍ Z BIOBAVLNY

 

Zaměřujeme se na výrobu oblečení z barevně rostlé biobavlny, tzn., že většina našeho oblečení není barvená, ale využívá přirozeného zbarvení různých odrůd bavlníku. Jedná se o odstíny hnědé, zelené a smetanové, které jsou spletené do proužků, ale i unikátních žakárových vzorů. (Tyto odrůdy nejsou žádnou novinkou, např. v Jižní Americe je indiáni pěstovali již před mnoha tisíci lety, jen se na ně v konvenčním průmyslu pozapomnělo). Postupně zařazujeme také výrobky ze lnu a merina.


Při pěstování biobavlny a při výrobě našich materiálů je kladen důraz na ekologii a etické pracovní podmínky (fairtrade), což zaručují certifikáty (GOTS, USDA apod.). Již samotný fakt, že se oblečení nebarví, je z hlediska ekologie a zdraví lidí ve výrobním procesu velmi přínosný.

V naší šicí dílně v Trutnově zaměstnáváme mimo jiné i zdravotně postižené, vycházíme vstříc zaměstnankyním s malými dětmi a snažíme se vytvářet příjemné a přátelské pracovní prostředí.

V našem sortimentu najdete kojenecké, dětské, dámské i pánské oblečení, nechybí ani spodní prádlo a oblečení pro těhotné a kojící maminky.

Snažíme se navrhovat oblečení tak, aby bylo nejen ekologické, ale také slušivé a nadčasové. Používáme klasické i modernější střihy, kdy necháváme vyniknout krásu přírodních materiálů.

Na veletrhu Styl/Kabo nás najdete v oddělení Organic/Vegan, představíme zde náš stálý sortiment i mnohé novinky.

www.biosatnik.cz

Datum: 7.8.2019 12:00:00