České prádlo i pro větší velikosti

 

Na veletrzích STYL a KABO vystavuje 83 českých výrobců, což je o celou čtvrtinu více než v únoru. K ryze českým firmám patří také Linia, která již od roku 1993 šije kvalitní prádlo pro ženy plnějších tvarů.  V pavilonu P, kde pravidelně vystavuje, si návštěvníci vyberou ze široké škály výrobků včetně nových podprsenek z materiálu spacer.


Rodinná firma byla založena s cílem zaplnit mezeru na trhu, kde chybělo kvalitní prádlo pro ženy plnějších tvarů. Dnes podnik s 25 zaměstnanci dodává odběratelům v České i Slovenské republice a míří také do Německa a Polska. „Stále se zaměřujeme na plnější tvary a specialitou naší firmy jsou podprsenky až do velikostí 110 H. Svým sortimentem tak uspokojíme i ženy, které mají mnohdy problém vhodné spodní prádlo sehnat. Ale snažíme se pokrýt co největší velikostní škálu a v nabídce máme i prádlo pro drobnější postavy, takže si u nás vybere prakticky každá zákaznice,“ říká Petra Horáčková, obchodní ředitelka společnosti Linia.

Sortiment se postupně rozšiřuje a obměňuje, tak aby vyhověl současnému náročnému trhu. Dříve se Linia zaměřovala také na funkční prádlo, ale výrobní kapacity nestačily požadovaným objemům. Později přešla k bavlněnému programu, nabízí také košilky, legíny, tílka, stahovací prádlo a sportovní podprsenky.“ V Brně jsme dvakrát ročně a kontaktujeme zde velkoobchodní odběratele, jednak ty stávající, ale oslovujeme i nové. Pokaždé představujeme nejnovější modely, tentokrát třeba kalhotky řezané laserem, na těle prakticky neviditelné, což je dnešní trend. Novinkou je také podprsenka Laura z materiálu spacer, který se perfektně přizpůsobí tělu. Jde o materiál ze dvou látek spojených jemnými vlákny, podprsenka je tak vzdušná a zákaznice se v ní nepotí,“ vysvětlila Petra Horáčková.

Datum: 28.8.2016 11:00:00