Dotek luxusu na mole

 

Vrcholem přehlídkového programu veletrhů STYL a KABO se stala nedělní přehlídka LUXURY MATERIALS. Molo pavilonu P rozzářily jedinečné modely světových návrhářů (Roberto Cavalli, Elie Saab, Oscar de la Renta) ušité z těch nejluxusnějších materiálů.


Úvod přehlídky patřil speciálnímu hostu - Mirce Horké a jejím hrátkám s betonem. Úspěšná česká návrhářka věnující se pánské módě představila modely z unikátního plastického materiálu, který vzniká spojením lnu se speciální směsí betonu. Materiál lze prát v pračce, v letních šatech příjemně chladí a především vytváří zcela nový estetický výraz. V surové kovově šedé podobě je stroze urbanistický, zatímco rozevláté bílé pláště působí futuristicky odlehčeně. Další modely originálně propojily merino vlnu s reflexní fólií. Střihově čisté linie a monochromaticky sestavené modely podtrhly krásu inovativních materiálů.

V další části přehlídky se přihlásili o slovo tvůrci světových jmen. Roberto Cavalli oslnil publikum romantickými střihy s rozevlátými maxi sukněmi a sytě barevnými květinovými potisky na lehoučkých i transparentních tkaninách. Také smyslné lila modely s krajkami a třpytkami zalichotily ženské siluetě.

Specialista na módu pro červené koberce Elie Saab zapůjčil svou haute couture kolekci přímo z atelieru v Libanonu. Jeho modely vzkázaly divákům, že krása spočívá v detailu propracovaném do absolutní dokonalosti. V pestrém mixu střihů i barev rozehrál harmonii jemných výšivek, flitrových dekorací, rafinovaných prostřihů, něžných krajek i delikátních žákárů.

Závěr patřil kolekci večerních šatů Oscara de la Renty, dvorního návrháře amerických prvních dam i princezny Diany. A slavný kouzelník potvrdil svůj um také na brněnském mole: jeho pohádkové róby rázem proměnily všechny modelky v princezny. Přiléhavé korzety s bohatými sukněmi byly oslavou ženských křivek akcentovanou nejluxusními materiály.

Večer moderovala Iva Kubelková, která při každém ze tří vstupů na molo oblékla model jednoho z trojice slavných návrhářů. Přehlídka LUXURY MATERIALS byla připravena ve spolupráci s pražským butikem Obsession.

LUXURY MATERIALS - fotogalerie

Mirka Horká - LUXURY MATERIALS - srpen 2016
Mirka Horká

Roberto Cavalli - LUXURY MATERIALS - srpen 2016
Roberto Cavalli

Elie Saab - LUXURY MATERIALS - srpen 2016
Elie Saab

Oscar de la Renta - LUXURY MATERIALS - srpen 2016
Oscar de la Renta