Elegantní klobouky a čepice z Ruska vstupují na evropský trh

 

Level-Pro je značka ručně šitých a zdobených dámských i dětských pokrývek hlavy z přírodních materiálů. Na veletrhu STYL měla její nabídka úspěšnou evropskou premiéru.

“Naše výrobky jsou pro evropský trh něčím novým, například kolekce ze lnu nebo z veluru. A některé exkluzivní materiály odebíráme od dodavatelů značek Chanel nebo Dior. O naši nabídku je proto zájem a s účastí na veletrhu jsme velmi spokojeni. Toto je pro nás první prezentace nejen na českém, ale i na evropském trhu, a věříme, že povede k dlouhodobé spolupráci, ” říká obchodní manažerka společnosti Level-Pro Svetlana Meshceriakova. Velmi ji potěšil zájem návštěvnic veletrhu, které se u stánku spontánně zastavovaly a vybíraly zboží samy pro sebe. “Jsem opravdu hrdá na to, jaký zájem naše výrobky vyvolaly, některé ženy si u nás koupily i několik modelů. Jak říkaly, tato nabídka na českém trhu chybí. Ale hlavně jsme na veletrhu uzavřeli poměrně hodně zajímavých kontraktů, navštívili nás zástupci mnoha butiků z různých měst České republiky i Slovenska,” zdůraznila.

Firma Level-Pro je předním ruským výrobcem pokrývek hlavy pro ženy, teenagery a děti. Na trhu působí více než 25 let a doposud dodávala pouze do Ruska a zemí bývalého Sovětského svazu. Na stánku v pavilonu P se představil jen zlomek z celkové nabídky, protože Level-Pro ročně uvádí na trh několik set modelů - klobouky, barety, čepice a další pokrývky hlavy. Modely se vyrábějí v různých materiálových provedeních a široké škále barev včetně sytých a nápadných odstínů. Level-Pro se specializuje na přírodní materiály jako vlna, bavlna, len, mohér, kašmír a chystá kolekce pro každou roční sezonu. “Ovšem sezony se trochu liší. Pokrývky hlavy, které Češi kupují na zimu, jsou v Rusku určeny pro jarní a podzimní sezonu, protože barety by v ruské zimě neuspěly,” usmívá se Svetlana Meshceriakova.

Společnost Level-Pro má 150 zaměstnanců a veškerá výroba probíhá ve vlastním závodě ve středoruském městě Tambov vzdáleném 450 kilometrů od Moskvy. Sortiment pokrývá širokou tvarovou, barevnou i materiálovou škálu a je plně certifikovaný s kontrolou kvality v každé etapě výroby. Typické jsou zdobné aplikace z bižuterie, přičemž kamínky bývají v barvě základního materiálu a všechny se vsazují ručně. “Naše klobouky a čepice výborně sedí na hlavě, nabízíme různé velikosti a také širokou škálu provedení jednotlivých modelů. Brněnský veletrh je pro nás prvním vykročením na trhy Evropské unie a věříme, že uspějeme,” je přesvědčena obchodní manažerka firmy.