Exkluzivní modely celebrit rozzářily veletržní molo

 

Veletrh STYL byl dějištěm unikátní módní show světových značek. Večerní přehlídka Luxury Summer ukázala v první části asi 30 modelů večerních šatů a v druhé pánské plavky a plážové oblečení.


Přehlídka večerních rób zaujala rafinovaností střihů i zářivými barvami. Diváci v plně obsazeném hledišti se snadno mohli přenést na červené koberce filmových festivalů i nejluxusnější večírky světových celebrit, kde jsou tyto šaty nejčastěji k vidění. Po mole se prošly modely dvaceti zvučných značek jako Amanda Wakely, Badgley Mischka, Elie Saab, Halston Heritage, Issa, Just Cavalli, Roksanda a dalších. Všechny modely poskytl pražský butik Soline, který jako první v České republice nabízí službu zapůjčení luxusních šatů špičkových světových návrhářů pro jedinečné příležitosti.

„V Soline máme asi 200 šatů od padesáti návrhářů a tuto kolekci postupně obohacujeme. Nakupujeme šaty z přehlídek a inspirujeme se tím, co je vidět na červeném koberci třeba při předávání Oskarů. Pro přehlídku v Brně si stylista a choreograf Jan Kňourek vybral asi třicet modelů od dvaceti značek,“ prozradila nám Michaela Verbeek, majitelka butiku Soline, která byla s výsledkem velmi spokojená. „Podobné přehlídky neděláme pravidelně, jde o exkluzivní akci a na veletrhu pro ni bylo správné prostředí i klientela. Líbila se mi atmosféra a hlavně modelkám to moc slušelo, šaty jim sedly a vypadaly na nich opravdu krásně,“ dodává Michaela Verbeek, která se ráda zaměřuje na světlé modely. Tradiční černá i na brněnském mole ustoupila do pozadí a většina šatů byla ve světlejších barvách, které ženu rozzáří a osvěží její vzhled.

Půjčování šatů pro zvláštní příležitosti je ve světě velmi rozšířené i mezi celebritami. Také české klientky si na tuto službu rychle zvykají. „Smyslem je, že tyto luxusní a velmi drahé šaty je rozumnější si půjčovat, protože všichni chodíme do stejné společnosti a večerní šaty si většinou vezmete jen jednou, protože je potřeba je obměňovat. My nabízíme šaty, které zaujaly ve světě, opravdu sluší a jsou fotogenické. Oblékají se u mě české i zahraniční celebrity a zájem klientek je velký,“ říká majitelka butiku Soline.

Druhá část přehlídky patřila pánské plážové módě a ani zde nechyběly ikonické značky jako Versace, John Richmond nebo Rufskin.