Felina: kvalitní prádlo je základem outfitu

 

Mezi vystavovatele veletrhu STYL se vrátila mezinárodní společnost FELINA, která dodává luxusní spodní prádlo do více než 50 zemí světa. O významu kvality v tomto segmentu jsme si povídali s panem Petrem Vykoukalem, vedoucím prodeje ČR a SR ve společnost FELINA ČR.

Společnost FELINA se na veletrh STYL vrátila po delší době. Co vás k tomuto rozhodnutí přimělo?
Cílem bylo oslovit naše zákazníky na jednom místě, připomenout jim naše novinky na jaro a léto a ukázat novinky pro podzim a zimu 2014/2015. Jezdí sem také hodně zákazníků ze Slovenska a navštívili nás také zákazníci z Polska a Rakouska. Jsem rád, že reakce zákazníků na naši nabídku jsou velmi pozitivní. Přivítali jsme také možnost prezentovat se na módních přehlídkách, kde si odborná veřejnost mohla prohlédnout naše prádlo na živo na modelkách. Přehlídky hodnotím jako profesionálně připravené a i když to někdy nevypadá ,tak správný výběr modelek, doplňků, hudby a videa je pro přehlídku velmi důležitý. Některé modely jsme fitovali pro modelky přímo v Paříži, kde jsme novinky předváděli již koncem ledna  na mezinárodním veletrhu spodního prádla.

V čem je vaše nabídka jiná, čím především oslovuje odběratele?
Jsme specialisté na větší velikosti,  zde se nejlépe ukáže kvalita a perfektní střih. V nabídce máme tři značky  FELINA, Conturelle by Felina a novou značku pro mladé UNUSUAL. Série rozdělujeme na stálé série i fashion série.
Vyhledávají nás zákaznice s větším poprsím, které chtějí nosit dokonale padnoucí prádlo s dlouhou životností a přitom splňující nároky na trendy a přání moderní ženy. Podprsenky nabízíme většinou již od velikostí košíčků  B, ale především převládají větší velikosti a u některých modelů jdeme až do velikosti H . Také tady na veletržním stánku naše prádlo ukazuje modelka s velikostí 70 F.

Značkové svrchní oděvy můžeme kupovat kvůli image, abychom se pochlubili, ale záleží na značce u prádla, které není vidět?
Velmi záleží, pokud si pod drahý kostým nebo šaty vezmete špatně padnoucí podprsenku, pokazíte tím celý outfit a bude to vidět. Průzkumy přitom zjišťují, že přibližně 80 procent žen nosí špatnou velikost.

Jenže správné padnutí nezajistíte ani tak vy jako výrobci, nýbrž prodejci, kteří by měli zákaznicím správně poradit. Dohlížíte nějakým způsobem na prodejní proces?
Náš obchodní tým průběžně proškoluje prodavačky obchodů, kam dodáváme. Kromě toho máme poradenský program, v jehož rámci pořádáme školení pro Čechy, Moravu a Slovensko. Přednáší zde  i lektorka z Německa s dvacetiletou zkušeností a perfektními znalostmi z oblasti materiálů a jejich údržby, správného měření velikostí apod. A pochopitelně máme zájem o spolupráci zejména s obchody, které se snaží naši značku prezentovat správným způsobem a mají obdobnou filozofii jako my.

Děkuji za rozhovor.

Datum: 18.2.2014 17:01:00