HAJN - synonymum kvalitní kožené galanterie

 

Návštěvníci veletrhu KABO tuto značku dobře znají. Firma Pavel Hajn, výroba kožené galanterie, je pravidelným vystavovatelem a také sběratelem ocenění za kvalitu svých výrobků. Na veletrh KABO jezdím pravidelně od roku 2002. Jedná se o jedinečnou výstavu tohoto druhu u nás v České republice. Díky své účasti jsem získal mnoho nových odběratelů a setkal se se zajímavými lidmi,“ prozradil v rozhovoru majitel společnosti Pavel Hajn. Chybět nebude ani na únorovém veletrhu KABO, na který přiveze novou kolekci výrobků.

Firma Hajn je rodinná a navazuje na dlouhou historii. Co pro vás tato tradice znamená?
Naše rodina se zpracováváním kůže zabývá déle než sto let. Oba moji dědečkové se narodili v roce 1888 a jeden se vyučil koželuhem, druhý obuvníkem. Můj otec František Hajn byl vyučen ozdobníkem a já jsem v roce 1989 založil firmu Pavel Hajn – výroba kožené galanterie. V roce 2000 byla otevřena podniková prodejna v Borohrádku na náměstí. Moje dcera Veronika Janoušková, rozená Hajnová, založila firmu HAJN s.r.o., která je zaměřena na maloobchodní prodej našich výrobků. V současné době řídí e-shop a dvě kamenné prodejny v Hradci Králové a v Pardubicích. Je to již čtvrtá generace, která navazuje na práci našich dědečků.

Jste držiteli řady cen za kvalitu výrobků, ale letos jste byli oceněni také jako firma, umístili jste se jako druzí v soutěži Živnostník roku Královéhradeckého kraje. Čemu tento úspěch přičítáte?
Ocenění, které moje firma za téměř třicetiletou dobu činnosti obdržela, přičítám hlavně poctivosti, kvalitnímu zpracování výrobků našimi zaměstnanci a vstřícnému přístupu k zákazníkům.

Vyrábíte luxusní koženou galanterii. Znamená to, že pracujete výhradně s kůží? V čem se dnešní technologie liší od tradičních výrobních postupů?
Když jsem začínal, mým cílem bylo vyrábět dobré výrobky a z kvalitních materiálů. Proto používáme převážně hovězí kůži, která je činěna tříslem. Její kvalita a vzhled jsou nenahraditelné. Malosériová výroba kožených výrobků se po léta víceméně nemění. Jedná se o ruční práci, kde velmi záleží na přesnosti a pečlivosti každého zaměstnance.

Ručně vyráběné kabelky z pravé kůže dělají svým majitelkám radost minimálně několik sezon. Soustřeďujete se na osvědčené nadčasové modely, nebo se necháváte ovlivnit také módními trendy, ať už jde o tvary či barvy?
Naše výrobky se vyznačují dlouhou životností, často deset i více let. Proto se snažím vyrábět nadčasové klasické modely, které nepodléhají módním trendům.

Na své si u vás přijdou i zákazníci, kteří si potrpí na jedinečnost. Jaké originální výrobky jim nabízíte a jaký je o ně zájem?
Dcera Veronika vytvořila samostatnou kolekci originálních výrobků. Jde o ručně malované kabelky a peněženky, dále také o kabelky zdobené ručně zhotoveným šperkem z drahého kamene. Pokud si zákazník přeje ražbu monogramu nebo například svého loga, rádi mu vyhovíme.

Patříte k pravidelným účastníkům veletrhu KABO. Od kterého roku zde vystavujete a co všechno vám tato účast přináší?
Na veletrh KABO jezdím pravidelně od roku 2002. Jedná se o jedinečnou výstavu tohoto druhu u nás v České republice. Díky své účasti jsem získal mnoho nových odběratelů a setkal se se zajímavými lidmi. Několikrát jsem byl oceněn v soutěžích TOP MODEL a TOP DESIGN.

S kolika novými modely za rok přicházíte a které z nich uvidí návštěvníci veletrhu KABO v únoru 2019?
Na každé výstavě svým zákazníkům předvádím několik nových modelů. I na únorové KABO 2019 připravujeme novou kolekci výrobků. Přál bych si, aby se líbila a získala i nové odběratele.

Datum: 5.12.2018 10:31:00