Ikony času

 

V rámci veletrhu STYL se v pondělí 19. srpna od 13 hodin uskuteční speciální módní přehlídka s názvem IKONY ČASU, na které budou prezentovat své kolekce studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze (VOŠON).

 Tato odborná škola má díky své ojedinělosti výsadní postavení mezi školami v České republice. Významní pedagogové směřují tvorbu budoucích designérů tak, aby měl oděv nejen tradiční dekorativní funkci, ale stal se i trojrozměrným uměleckým dílem. Tvůrčí iniciativa mladých návrhářů je zaměřena i na citlivé vnímání potřeb klientů. Posledním velkým úspěchem VOŠON bylo získání dvou z pěti cen GLAMOUR award a PRESS award v celosvětové soutěži JEANSATION 2012 v Monte Carlu.

Modely, které budou prezentovány  na přehlídce IKONY ČASU, jsou vytvořeny na základě inspirace klasikou v oděvní historii dávné i nedávné. Jedná se o letmé seznámení se s “ikonickými oděvy a doplňky“, s jejich významem v současné módě, a vizí s pohledem do budoucna.

Tvůrci se nechali inspirovat oděvy nebo oděvními doplňky, které překročili delší či dlouhé časové období a bez zásadních změn a úprav se objevují v kolekcích současnosti a pravděpodobně i budoucnosti. Studenti se prezentují modely ve dvou polohách, ta první je v duchu prét-á-porter a prezentuje oděvy inspirované klasikou, určené pro běžné nošení mladé generace. Ta druhá část, se stejným inspiračním zdrojem, je jakýmsi výhledem do avantgardní budoucnosti nové generace oděvních tvůrců.

Výtvarné vedení: Česlav Jaroš, ak. mal.
Odborné vedení: Eva Fischerová a Simona Muhrová

Přehlídka Ikony času se uskuteční 19. srpna ve 13,00 hodin na přehlídkovém mole v pavilonu P.

Sponzoři
Mediální partner

 

Kontakty:
Ing. Marta Chvojková, ředitelka školy – marta.chvojkova@vosonspso.cz
Česlav Jaroš, ak. mal., vedoucí výtvarník – ceslav@ceslav.com