INDONÉSIE NA VELETRHU STYL - DIAN PELANGI

 

Dian Pelangi (21 let) je jednou z největších indonéských módních návrhářek. Je hlavní návrhářkou společnosti Dian Pelangi, která je vedoucím muslimským módním domem v zemi. Narodila se 14. ledna 1991 v Palembangu a v roce 2008 dokončila vzdělání na Ecole Superieur des Arts et Techniques de la Mode (ESMOD) velmi dobrými výsledky.

Dian Pelangi je známá jako návrhářka mnoha talentů a na mezinárodní scénu muslimské módy přináší barvy a vzrušení. Dian se inspiruje barvami duhy a inspiraci rovněž vášnivě čerpá z indonéského dědictví, především z živých vyvazovaných a dalších batik a nádherných songketů.

Po svém rozhovoru o své nové kolekci pro stanici CNN při akci Jakarta Fashion Week 2010 se Dian Pelangi stala jednou z nejvlivnějších módních osobností v zemi. Zdá se, že lidé následují téměř každý nový styl, který vytvoří. Dian Pelangi si svůj široký vliv uvědomuje a jako nejmladší člen Asociace Perancang Pengusaha Muda Indonesia (APPMI) v roce 2012 vydala vlastní knihu obsahující její vlastnoručně umělecky vybrané streetové styly pro muslimské ženy v zemích, kam cestovala.

Na konci roku 2011 Dian Pelangi odcestovala do Paříže, aby se zúčastnila Mezinárodního veletrhu muslimského světa v Le Bourget a zcela jistě upevnila svou pozici mladé indonéské návrhářky na vrcholu.

Módní kolekci Dian Pelangi máte možnost shlédnout každý den 2x denně v rámci přehlídek STYL show v hale P.

Značka Dian Pelangi se bude prezentovat prostřednictvím Velvyslanectví Indonéské republiky v pavilonu P, stánek č. 222.

PROFIL SPOLEČNOSTI
Společnost založil v roce 1991 v Palembangu pan Bapak Ir. Djamaloedin a jeho manželka Ibu Hernani. Podle své novorozené dcery Dian Wahyu Utami své společnosti dali název Dian Pelangi Company. Ta se neustále rozvíjí, společně se svými pěti sty přímými zaměstnanci a 14 exkluzivními maloobchody, a to celostátně ve 13 městech včetně Malaysie.

Společnost Dian Pelangi se zrodila z touhy prosadit tradiční indonéské oděvy a soustředí se zejména na oblast muslimské módy.  Identita společnosti Dian Pelangi identity tedy spočívá někde mezi různými a smíšenými barvami duhy a tradičními výrobními procesy.

Všechny produkty společnosti Dian Pelangi jsou vyráběny ručně s láskou a péčí talentovanými umělci, kteří při práci využívají tradičny techniky jako tkaní, batiku, korálkování, apod. Z tohoto důvodu je každý dokončený oděv jedinečným a vzácným kouskem textilního umění, lahodícího naším očím.

Lidé, kteří v životě doceňují jemnější věci, vědí, že značka Dian Pelangi kombinuje vynikající řemeslnou zručnost se silným smyslem pro umění, a vytváří tak oděvy plné života, kterých si majitelé budou vážit mnoho let.

Více informací: www.dianpelangi.com