Jak vypadá oděv recyklovaný z párků? Je lehoučký a nevoní, jak jsme zvyklí!

 

Zní to možná jako bláznivý nápad, ale Barbora Mrázková dokázala, že představivost nemá hranic! Studentka Střední školy designu a módy v Prostějově se originálně ujala tématu Recyklace a v rámci klauzurní práce vytvořila oděv, který je ze sta procent vyroben z potravinářských střev pro výrobu párků. Její dílo je v těchto dnech zajímavostí malé expozice, kterou v relaxační zóně připravila zmíněná prostějovská škola.


Na místě jsou k vidění i další kreativní nápady. Například Ivana Gurášová zrecyklovala plisovaný papír jakožto odpad z plisování a vyrobila nový oděv, kdy znovu použila také plata od vajíček. Další ze studentek Soňa Bartůšková si pro svou klauzurní práci na téma Přírodniny zvolila pedig – přírodní materiál, který se využívá k pletení košíků a který tentokrát studentce posloužil k výrobě netradičního pleteného oděvu.

S látkou, potištěnou číslicemi, si pak při tvorbě oděvů pohrály studentky Izabela Krpcová, Gabriela Lhotská a Karolína Štěrbová, jejichž modely ozdobila šperky a doplňky z porcelánu Dagmar Rýdlová. I ona se inspirovala přírodou, například korály, anebo formičkami na cukroví. Pokud budete procházet pavilonem P, můžete se na nápadité studentské práce podívat zblízka.