Jihočeská textilní: široký záběr pro střední a starší generaci

 

Písecká společnost Jihočeská textilní vystavuje na brněnském veletrhu široký sortiment – od spodního prádla a termoprádla přes župany, noční prádlo až po vrchní ošacení – mikiny, trička a svetry. Společnost, která vznikla v roce 2006 a historicky navazuje na tradiční textilní výrobu v regionu, používá od roku 2011 vlastní značku JTX.


„Oslovujeme spíše střední a starší generaci. Snažíme se přinášet nejnovější materiály v nejvyšší kvalitě, ale nevybočujeme do příliš mladistvých vzorů a extravagancí. Z tohoto pohledu jsme víceméně konzervativní,“ říká majitel společnosti Robert Nejedlý na stánku v pavilonu P. Jihočeská textilní JTX má velkoobchod i svoji vlastní maloobchodní síť v České republice a na Slovensku. Jen v Česku má na  pětačtyřicet plně funkčních obchodů. „Do budoucna se chceme ubírat formou vlastních maloobchodů. Stává se, že majitelé či hlavně majitelky obchod zavírají nebo odcházejí do důchodu a není, kdo by po nich obchod převzal. Takže my se snažíme na jejich obchody navazovat, přebírat je a rozšiřovat tak vlastní síť,“ říká Robert Nejedlý.

Důvodů k veletržní účasti má společnost hned několik. „Setkáváme se tu se stálými zákazníky. Máme sice vlastní kontraktační dny jak u nás v Písku, máme kontakty na Moravě, a také na Slovensku máme zástupce, který objíždí slovenské partnery. Ale pro širší skupinu středních maloobchodů se vždycky snažíme přivézt do Brna celou kolekci, aby měli možnost si přímo objednat. Vždycky přibude pár nových zákazníků, kteří nás ještě neznají nebo sami začínají. Takže z toho důvodu se v Brně prezentujeme a dokud tu budeme mít stejnou obchodní bilanci, bude to pro nás pořád dobré.“