Julia Allert: designérský talent z Kišiněva v Brně

 

Moldavská módní návrhářka Julia Allert má na brněnských veletrzích módy premiéru. Vystavuje v pavilonu P, holandská módní specialistka Ellen Haeser si v sobotu vybrala její dva modely jako ukázky pro svůj seminář o aktuálních trendech a černobílé modely pod značkou Julia Allert jsou k vidění i v rámci přehlídky STYL SHOW.


„Černobílé modely jsou základem naší prezentace v Brně. Ale ne všechny moje kolekce jsou černobílé. Obvykle do každé nové přidávám další tři, čtyři barvy, aktuálně teď metalickou, zlatou, béžovou a purpurovou,“ říká Julia Allert, o které se na internetu píše jako o talentu z Kišiněva.

„Opravdu miluji to, co dělám. Můj hlavní cíl je dělat módu, která bude blízká lidem,“ říká absolventka dvou univerzit v Moldávii a Holandsku. Ve světě módy působí Julia deset let, svoji značku buduje od roku 2011. Doma patří ke známým módním návrhářkám, účastní se mnoha přehlídek a je aktivní také v zahraničí. „Velmi tvrdě pracujeme na tom, aby se naše značka dostala do širšího povědomí. Máme franšízové obchody v Kazachstánu, v lednu jsme se prezentovali v Číně, kde jsme napoprvé zaznamenali dobrý výsledek, v západní Evropě jsme začali spolupracovat s obchodníky v Belgii a Holandsku a rádi bychom rozšířili naši značku i do České republiky a okolních zemí. Proto jsme tady na veletrhu v Brně, abychom zde potkali zástupce multibrandových obchodů a budoucí zákazníky. Jsme zde poprvé, takže ještě neznáme dobře tento trh, ale doufáme v něj. Zatím se tu seznamujeme s lidmi a získáváme první kontakty,“ dodává Julia Allert, která věří, že nezůstane u jediné návštěvy.