Látky, galanterie a zařízení součástí expozic srpnového veletrhu STYL

 

Požadavky návštěvníků a iniciativa z řad vystavovatelů stojí za obnovením sekce s nabídkou metrového textilu, galanterie a zařízení pro výrobu konfekce na STYLu.

Návrat materiálů na veletrhy módy souvisí s posledním vývojem v oboru a má vazbu  i na signály stěhování oděvní výroby do Evropy. Zejména zboží ve vyšší kvalitě a vyšší cenové relaci, které se vyrábí v menším objemu, odběratelé raději poptávají u evropských dodavatelů.

Několik firem z řad výrobců a dovozců na tento zájem obchodníků zareagovalo již v únoru 2013, kdy se sortiment metrového textilu a textilní galanterie po několika letech absence objevil v nabídce veletrhu STYL. Zúčastnění vystavovatelé materiálů vyhodnotili svou prezentaci na únorovém STYLu jako jednoznačně přínosnou.

A jaká je teď aktuální situace v přípravě této sekce na srpnový STYLu? Aktivní vystavovatelskou účast přislíbily firmy jako Koh-i-noor, Nová Mosilana, Pega, La Linea nebo Altra. Mezi přihlášenými je firma Tylex Letovice, která svou nabídku krajkovin prezentovala již na únorovém veletrhu STYL. Dalším vystavovatelem této branže je společnost Hänsel Textil, která nabízí výztuhové oděvní materiály a firma Jiří Steuer se sortimentem šikmých stuh. Sekce je otevřena jak pro výrobce uvedených sortimentů, tak i pro velkoobchodníky a dovozce a skýtá tedy prostor pro prezentaci české výroby metrového textilu a textilní galanterie, kde se očekává nápaditý design, dobrá  kvalita a spolehlivý servis.

Součástí nové sekce bude Trendové fórum se vzorky metrového textilu a galanterie pro nadcházející sezony.

S ohledem na termíny významných zahraničních oborových veletrhů předpokládá organizační tým veletrhu vytvoření sekce metrového textilu galanterie a zařízení vždy na srpnovém STYLu.