Livia Klausová na CZECH DESIGNERS FOR ELLE

V dobách, kdy byla Livia Klausová první dámou České republiky, patřila po léta k věrným hostům veletrhů STYL a KABO. Loni sice u veletržního módního dění v Brně chyběla, ale letos, již coby velvyslankyně České republiky na Slovensku, si nenechala ujít procházku v pavilonech ani módní přehlídku CZECH DESIGNERS FOR ELLE. „Přehlídka byla velice pěkná a byl to dobrý nápad prezentovat dvacet českých návrhářů,“ uvedla Livia Klausová bezprostředně po skončení speciální přehlídky. 

Mezi dvacítkou návrhářů se postupně představili Hana Zárubová, Martina Špetlová, Lucie Kutálková, La Formela, Antonín Šimon, Lukáš Spilka, Klára Vystrčilová, Pavel Ivančic, Monika Krobová, Denisa Nová, Nehera, Miro Sabo, Jakub Polanka, Monika Drápalová, Ivana Mentlová, Klára Nademlýnská, Zuzana Kubíčková, Timoure et Group a Liběna Rochová. V druhé části odpoledne se prezentovala samostatně Klára Nademlýnská se svou kolekcí Podzim-Zima 2014-15. „V dobách, kdy byl můj muž prezidentem, jsem měla několik kousků od Liběny Rochové,“ odpovídá Livia Klausová na otázku, od kterého zmíněného autora či autorky bychom našli model v jejím šatníku. „Ale moje dvorní návrhářky byly E.daniely“, dodává bývalá první dáma, která i letos v Brně navštívila hlavně české oděvní firmy a vystavovatele obuvi. „Jsem překvapená počtem vystavujících značek. Vůbec by mne nenapadlo, že na STYLU a KABO se jich představuje téměř 800. Myslím, že veletrhy módy opět nabraly dech,“ uvedla Livia Klausová.

Sama přiznala, že přestože má módní přehlídky vel i ráda, času je na ně v poslední době málo. A jak se dívá na módu na Slovensku, kde teď pracovně pobývá? „Stačí se rozhlédnout po ulici a vidíte, že slovenská móda je mnohem odvážnější a jiskřivější. České ženy jsou kreativní, umějí se oblétat, ale připadá mi, že Slovenky se z módy dokáží více radovat.“  

Datum: 23.2.2015 16:06:00