MAT STAR: široká nabídka obuvi z Bulharska

 

Dobrá cena, komfort, móda a sport – to jsou klíčová slova spojená s obuví z produkce bulharské společnosti MAT STAR se sídlem v Sofii, která úspěšně působí na bulharském trhu i v dalších zemích od roku 1972. „Naše roční kolekce čítá na 4000 modelů, takže všechny jsme sem dovézt nemohli,“ usmívá se na stánku obchodník Sami Meziad, který i tak oslovuje na veletrhu KABO potenciální české a slovenské zákazníky širokou nabídkou.


„Naše společnost nabízí v Brně dětskou, dámskou i pánskou obuv. Kdybych měl na něco upozornit, nebyl by to žádný konkrétní model, ale především kvalita naší obuvi,“ říká Sami Meziad s tím, že firma působí v celé řadě zemí a zaměřuje se jak na velkoobchod, tak zejména v posledních deseti letech na maloobchod. Jen v Bulharsku má pětatřicet vlastních prodejen a zaměstnává 350 lidí. Obchody provozuje také v Řecku, Turecku, Rakousku, Německu, Španělsku, na Maltě, v Severní Makedonii, Íráku, Sýrii, Saúdské Arábii a dalších zemích v Evropě a Asii.

„Naše firma jezdí na veletrhy po celém světě více než pětadvacet let. Myslím si, že máme co nabídnout i v Česku a na Slovensku, kde se trh podobá z hlediska historického vývoje i ekonomiky,“ říká zástupce bulharské firmy, která kromě obuvi pro zákazníky různého věku i zájmů prodává také tašky a další sortiment, například deštníky, ponožky či parfémy.