Móda dělá tento svět krásnějším říká v Brně modelka Andrea Verešová

 

Dnešní odpolední přehlídku CZECH DESIGNERS FOR ELLE sledovala i slovenská modelka Andrea Verešová. Do Brna přijela ze Špindlerova Mlýna, kde trávila víkend se svou rodinou, aby na veletrhu STYL shlédla kolekci dvaceti špičkových českých návrhářů vytvořenou k 20. výročí časopisu ELLE a také přehlídku modelů české návrhářky Kláry Nademlýnské, která v Brně představila modely pro Podzim-Zimu 2014-15.

Podle prvních reakcí nejvíce nadchly slovenskou modelku červené společenské večerní šaty, kterým na mole patřilo přehlídkové finále. Sama však dala přednost černému kostýmku Yves Saint Laurent a jak přiznala, Yves Saint Laurent byl jejím oblíbeným návrhářem. „Jeho tvorba byla nadčasová a v jeho oblečení se žena cítí stále chic a cool, dnes i za dvacet let. Bohužel se s ním už nesetkám, ale byla pro mě velká čest pro něj předvádět v Paříži a v New Yorku,“ uvedla Andrea Verešová.

Slovenská modelka také vzpomněla na své modelingové začátky, kdy po vítězství v soutěži Elite Model Look v šestnácti letech zamířila právě do Brna na módní veletrhy. „To byly moje první zkušenosti, právě tady na veletrzích v Brně jsem se učila modelingové chůzi. Tehdy jsem byla plná trémy, trochu i obav, ale i očekávání, nadějí a nesplněných snů. To byl úplně jiný zážitek než dnes, kdy vše vnímám s radostí a mohu si jako host vychutnat atmosféru přehlídky z jiné stránky,“ říká Andrea Verešová s tím, že fandí mladým návrhářům i modelkám. A co je podle jejích zkušeností pro modelky důležité, aby dlouhodobě uspěly v konkurenci? „Profesionalita, disciplína a osobní kouzlo,“ říká Andrea Verešová. „Děvčata jsou skoro všechna krásná, ale určitě z nich musí vyzařovat určité charisma, které osloví klienta i návrháře, díky kterému se stává i oblečení výjimečné. Móda je důležitá, protože dělá tento svět krásnějším, zajímavějším a pestřejším.“

Datum: 23.2.2015 10:31:00