Módní přehlídky zažívám při cestě do práce, řekla na veletrzích STYL a KABO velvyslankyně ČR na Slovensku Livia Klausová

 

Kdyby veletrhy STYL a KABO udělovaly medaile za návštěvnickou věrnost, jednu z nich by právem obdržela Livia Klausová. Dříve jako manželka českého prezidentka, nyní jako velvyslankyně České republiky na Slovensku pravidelně jezdí do Brna a sleduje aktuální trendy, práci výrobců i módních návrhářů. Včera navštívila stánky několika firem v obou pavilonech a zúčastnila se exkluzivní módní přehlídky LUXURY CUT, která byla naplněna slavnými jmény - John Richmond, Corneliani či Oleg Cassini. Zážitkem byla retrospektivní kolekce originálů dámských glitrových šatů, navržených pro hvězdy filmu a hudby 20. století.


Jak se vám líbila přehlídka?
Pro mě byla velmi zvláštní a zajímavá, protože to vlastně nebyla tradiční módní přehlídka. Jak jsem se dozvěděla, byly to skutečně originální modely, které byly na přehlídku zapůjčeny. Velmi se mi líbily.

Přehlídka byla doprovázena dobovými záběry, ve kterých se prolínala móda s politikou i hereckým životem. Vy se ve Vaší diplomatické profesi určitě setkáváte se všemi těmito světy …
Ano, ale oblékání je určitě součástí života každé ženy. Jsem teď v Bratislavě na Slovensku a musím říct, že tam módní přehlídky zažívám každodenně, když jedu do práce a z práce. Slováci na módu velmi dbají, záleží jim na tom a podle různých situací věnují pozornost oblečení.

Při projekcích se na plátně objevily velké herecké hvězdy, kterým v kariéře pomáhali právě módní návrháři. Máte i vy oblíbenou herečku, nejen hereckým projevem, ale i tím, že byla vždycky chic nebo vás dokonce ovlivnila v módě?
Jen nerada říkám, že něco je „nej“ – nej hudba, nej kniha, nej herečka…  Ale protože měla vzácné jubileum paní Maciuchová, a to je pro mě dáma se vším všudy, tak řeknu paní Hanu Maciuchovou.

Dnes jste navštívila oba veletržní pavilony s módou. Jaký dojem máte z letošní prezentace firem?
Jezdím sem každý rok a vidím i já jako laický návštěvník, jak se pavilony každý rok mění k lepšímu. Každoročně se úroveň zase posouvá někam dál. Je pravda, že už zde mám okruh firem, kterým jsem věrná a které navštěvuji, ale ráda se podívám i na ty, které jsou tu poprvé nebo se vrátily po několika letech. Jezdím do Brna častěji, například na strojírenský veletrh a další výstavy, a musím říct, že se BVV daří naplnit areál spoustou zajímavých veletrhů. Ale tento veletrh módy musí být blízký každé ženě, a pokud budu moci, určitě na něj opět přijedu.

Datum: 22.2.2016 13:22:00