Na veletrhu KABO se představí unikátní technologie pro bezpečný pohyb

 

V rámci veletrhu KABO (16. – 18.2. 2014) představí společnost LANSON PRAHA unikátní technologii BUGrip používanou u obuvi Icebug. Tuto převratnou technologii, která umožňuje bezpečný a příjemný pohyb v náročných podmínkách, mohou návštěvníci veletrhu otestovat na připravené ledové ploše přímo v expozici firmy LANSON PRAHA.

Za dvanáct let své existence získala švédská  značka Icebug® řadu prestižních ocenění, a to v konkurenci toho nejlepšího, co trh s outdoorovým a sportovním zbožím nabízí. Snahou tvůrců obuvi Icebug® je pomocí speciálních technologií zlepšujících trakci umožnit bezpečný a příjemný pohyb v přírodě  v náročných i extrémních podmínkách. Maximální nároky na trakci splňuje technologie BUGrip®. 

BUGrip® je označení pro   technologii hrotů Icebug. které reagují na tlak vynaložený uživatelem obuvi a na charakter  terénu. Konstrukce těchto hrotů v kombinaci s pryžovou směsí podešve dodává hrotům dynamiku. Hroty nejsou zcela fixovány, reagují na  tlak a terén, pohybují se nezávisle jeden na druhém, a tím vedou k vynikající přilnavosti obuvi k povrchu:

  • v kluzkém terénu  (např. na ledu, sněhu, mokré trávě či dřevě nebo blátě) vyčnívají hroty z podešve a zachytávají se v povrchu
  • na tvrdých a pevných plochách (např. na asfaltu či betonu) jsou hroty při každém kroku zatlačovány do podešve a optimální přilnavost zajišťuje právě pryžová podešev
  • na tvrdém a nerovném podkladě (na kamenité půdě nebo na skále) je část hrotů zatlačována do podešve, pryžová podešev se dostává do přímého kontaktu s povrchem a spolu se zbylými vyčnívajícími hroty zaručuje nutnou přilnavost.