Návrat na český veletrh je pro nás milým překvapením

říká Ljuba Sojková, majitelka firmy AIVELLI

AIVELLI je česká rodinná firma ze Světlé nad Sázavou, která se zaměřuje na módu z přírodních vláken. V oděvním průmyslu působí od roku 1992, úspěšně prodává v Rakousku a Německu. Do Brna na veletrh se vrátila po šesti letech, stejně tak jako na český trh, na nějž zanevřela díky špatné platební morálce českých zákazníků. „Měli jsme z návratu trochu strach, ale když jsem slyšela nářky, že na trhu naše zboží chybí, odhodlali jsme znovu vystavovat. Reakce je nevídaná, jsme překvapeni a nadmíru spokojeni,“ říká Ljuba Sojková.

Aivelli nabízí zákazníkům sortiment ve velikostech 36 až 52. Na veletrhu představuje kolekci pro léto 2014, která je zhotovená z italských materiálů ve směsi 90 % len a 10 % polyamid. „Tyto materiály jsou pro zákaznice velmi dobře udržovatelné, mají nemačkavou úpravu a snadno se perou,“ říká Ljuba Sojková. “Mají krásné italské dezény a celá kolekce je vlastně stavebnice. Jednotlivé modely jsou navzájem barevně provázané. Pokud si žena koupí tři, čtyři kousky, vytvoří z nich celou řadu kombinací.“ 

Svoje výrobky společnost úspěšně prodává v Německu a Rakousku, v centru Vídně má svoji vlastní prodejnu. “Každá země má svá specifika, která je třeba znát, ale chcete-li uspět, v každém případě musíte jít s módou, mít dobré návrháře, kteří znají siluety, protože móda se neustále posouvá, a hlavně dodržovat termíny. Když zákazníkovi slíbím deset kousků, tak neexistuje, abych mu je neposlala. Takže kvalita, design, spolehlivost – to jsou hlavní důvody, proč se zákazník vrací,“ říká Ljuba Sojková.  

Přiznává, že pro návrat na STYL se rozhodla teprve měsíc před veletrhem. „Nenechali jsme nic náhodě. Po mnoha letech, kdy jsme zmizeli z českého trhu, jsme znovu vyhledali všechny dostupné kontakty a rozeslali pozvánky. Reakce je úplně nevídaná, jsme mile překvapeni a nadmíru spokojeni. Dodalo nám to odvahu zase vystavovat a znovu v Česku prodávat,“ dodává Ljuba Sojková v závěru druhého veletržního dne.