Nikol Moravcová se na přehlídce oblékne do svatebního

 

Barety s bambulkou, divoké barvy a mužský model v ženských šatech. Šest outfitů vybrala pro přehlídku BLOGGERS & DESIGNERS SHOW moderátorka a bloggerka Nikol Moravcová, která chápe veletržní molo jako inspiraci a z extravagance nemá strach.


V čem vidíte roli módního blogu?
Fashion blogging dělám už pět let. Předtím jsem pracovala na Fashion TV, takže mám k módě blízký vztah, ale postupně se moje blogování posouvá více k životnímu stylu, cestování, jídlu. Přiznám se, že po deseti letech v módní branži se víc než o módu zajímám o ekologické dopady oblečení. Sice nosím kožešiny, ale z druhé ruky. Dokonce jsem teď dostala vynadáno za umělou kožešinu, protože její výroba je horší pro přírodu. Takže tímto směrem se ubírám.

Vnímáte současný posun od fast fashion ke slow fashion?
Určitě, děláme třeba Bloges markety, kam zveme bloggerky, které prodávají své oblečení, čímž funguje recyklace. Ale recyklovat se dá i v rodině a je to skvělé zužitkování věcí po babičce. Vzít starý kožich, nechat si ustřihnout rukávy a udělat z toho vestu, která je letos in. Nebo znám věci z věcí, kdy vám z oblíbených starých džínsů vyrobí psaníčko. Slow fashion je zajímavý, ale záleží na věku cílové skupiny. Ženy jako my, od 25 do 35 let, mnohem více přemýšlejí o tom, co si koupí a jak dlouho z toho budou mít užitek. Levné řetězce míří zase na teenagery, což je cílovka youtuberů. Takže v českém měřítku nás bloggerky sledují holky v našem věku, které nosí, co jim doporučíme a co je správné z ekologického hlediska.

Jak se vám vybíraly outfity na módní přehlídku?
Je tady Fashionplanet, kde jsem si vybrala tři modely a dokonce jeden na sebe. Takže po dlouhé době půjdu přehlídku a zase ve svatebních tónech, jak to mám ostatně po celý rok. Mám krásné bílé kalhoty, stříbrný kožich a vybrala jsem si k němu baretku s bambulkou z nové kolekce Tonak. Baretky miluju a letos se vrátily do módy. To je další věc, kterou byste mohli mít po babičce, tedy pokud nemá žmolky.

Vybrala jsem taky jeden oversized unisexový model od Lady Vyvialové, ten jsem dala na kluka a jsem zvědavá, jak bude na přehlídce vypadat. Pak tam bude jeden hodně elegantní leopardí model s červenou, kožichová vesta a královská modrá s oranžovou kabelkou. Extravagantní, ale myslím, že na mole to bude vypadat skvěle. Přehlídka by měla být spíš inspirace, jako ostatně celý blogging, módní magazíny a vlastně i celý veletrh.

Jak se vám na veletrhu STYL líbí?
Moc se mi tady líbí a jsem hrozně zvědavá na přehlídku, protože jsem ji zatím viděla jenom za oponou. Myslím, že to bude velkolepé. Mám tady spoustu svých známých modelek, což je super. Všichni jsou hrozně milí! A veletrh je fakt velký, to jsem i překvapená. Myslím, že si tu každý něco najde.

Datum: 18.2.2018 12:00:00