Nové značky kvality „Česká kvalita“, „Žirafa“ a „Komfortní obuv“ na veletrhu KABO II 2016

 

Slavnostní předávání ocenění „Česká kvalita“, „Žirafa – zdravotně nezávadná dětská obuv" a „Komfortní obuv“ proběhne na brněnském výstavišti při příležitosti 48. ročníku Mezinárodního veletrhu módy STYL a Mezinárodního veletrhu obuvi a koženého zboží KABO dne 27.8.2016 v 15.00 hod. v prostorách Relax zóny pavilonu F.

Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) je garantem značky „Žirafa – zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě“. Tato značka, resp. nové certifikáty značky se již tradičně předávají právě při veletrhu KABO. Značka „žirafy“ je kvalitní a zdravotně nezávadné dětské obuvi propůjčována již téměř 20 let, za tuto dobu si získala velkou důvěru u spotřebitelů a neustále posiluje svou pozici na českém trhu. Značka „Žirafy“ byla do vládního programu „Česká kvalita“, který propaguje a podporuje kvalitní výrobky a služby a je součástí Národní politiky kvality, přijata jako jedna z prvních značek v roce 2003. Dá se říci, že značka roztomilé „žirafky“ se stala jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších značek kvality u spotřebitelů. Spotřebitelé jsou si stále více vědomi i rizika poškození dětských nohou, pokud nakupují nekvalitní dětskou obuv.Novinkou na letošním veletrhu je, že kromě obuvi pro děti byla nadstandardně hodnocena i obuv pro dospělou populaci a také tato obuv dostane nyní značku kvality. Z průzkumu, který ČOKA realizovala mezi spotřebiteli, jednoznačně vyplynulo, že čeští zákazníci chtějí nosit kvalitní obuv a dali by v 80% případů přednost garantovanému nákupu „kvalitní a komfortní obuvi“. Zákazníci nejčastěji očekávají, že tuto obuv naleznou v klasických kamenných maloobchodech s obuví (97%). Jak má ale i dospělý spotřebitel poznat, že je obuv kvalitní a komfortní, že nepoškozuje nohu, že je pohodlná při chůzi a že splňuje všechny stanovené požadavky? Protože se velmi osvědčil systém nadstandardního hodnocení právě u dětské obuvi, rozhodla se ČOKA zavést obdobný systém hodnocení i u obuvi pro dospělou populaci.

Od ledna letošního roku tedy mají firmy možnost nechat si obuv nadstandardně hodnotit a získat novou značku „Komfortní obuv“. Pro novou dobrovolnou certifikaci byla vytvořena také nová grafická značka, která je zapsaná jako ochranná známka u Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze. Při prodeji koncovým spotřebitelům pak bude certifikovaná obuv touto ochrannou známkou označena.

Významným počinem bylo přijetí značky „Komfortní obuv“ do Programu „Česká kvalita" v červenci 2016. Smyslem nové značky je poskytnout spotřebitelům možnost vybrat si na trhu přesyceném nekvalitní a mnohdy i zdravotně závadnou obuví špičkový výrobek správné konstrukce, zajišťující pohodlné nošení bez zdravotního rizika, s vysokou odolností a dlouhou životností, se správným označením velikosti a splňující řadu dalších kvalitativních parametrů. Přijetím do Programu Česká kvalita dokládá také nová značka „Komfortní obuv“, že splnila nejpřísnější kritéria pro nezávislost a objektivitu a že je možné se na její vypovídací hodnotu plně spolehnout. Věříme, že nová značka si získá stejnou oblibu u spotřebitelů jako značka malé „žirafky“.

Na veletrhu KABO budou slavnostně předána nová ocenění firmám, kterým není kvalita lhostejná, které se soustavně zabývají nadstandardní kvalitou obuvi jak pro děti, tak i pro dospělé a tuto si nechávají ověřit v systému tzv. nadstandardního hodnocení a dobrovolné certifikace. Oprávnění používat značky „Žirafa“, „Česká kvalita“ a nové certifikáty získaly od minulého veletrhu KABO firmy Moleda a.s. a První krůčky s.r.o. a novou značku „Komfortní obuv“ získá firma Flexiko CZ s.r.o.

 Moleda a.s., Praha

Za výrobky: dětská usňová obuv vstřikovaná zn.: PRESTIGE, vzory: M56020, M66759, M16030 

Firma Moleda byla založena v roce 2002 s odhodláním spojit tradici s inovací. Záhy se ukázalo, že tato filozofie je správná. V roce 2003 se firma stala majitelem obuvnických výrobních linek původem ze Svitu a navázala na tradiční obuvnický průmysl ve Zlíně. Do výroby obuvi začala implementovat nová řešení a moderní postupy. Důraz na kvalitu se tak odráží v každém páru obuvi, který opouští výrobní linku. Přesvědčily se o tom již tisíce a tisíce spokojených zákazníků nejen v České republice, ale i na Slovensku či v USA.

Firma se specializuje se na výrobu obuvi s nástřikem PUR (=polyuretanových) podešví. Kvalita výrobků je dána již výběrem materiálů, které vstupují do procesu výroby. Využívají se pouze prověřené materiály, které uspěly při náročných kontrolách v certifikovaných zkušebnách. Proto se obuv z firmy Moleda pyšní  mnoha certifikáty, které jsou dokladem její zdravotní nezávadnosti, kvality i bezpečnosti.

Stálicí produktového portfolia je známá obuv zn. PRESTIGE a mimořádný důraz firma klade zejména na kvalitu obuvi pro nejmladší zákazníky. Certifikovaná obuv PRESTIGE podporuje správný vývoj dětského chodidla a velkým přáním firmy je, aby i ostatní výrobci činili pro zdraví dětí maximum.

První krůčky s.r.o., Šakvice

Za výrobky: dětská usňová vycházková obuv celoroční a letní, vzory: JV 0005 a JV 0009 

Společnost vznikla již koncem roku 2012, avšak výrobu dětské obuvi zahájila až počátkem roku 2013. Výhodou je, že firma podniká v regionu, kde obuvnická výroba má dlouholetou tradici a jsou zde i kvalifikovaní a zruční pracovníci.

Právě ve věku, kdy se pro děti kupují první boty, je podstatné dbát na jejich kvalitu. Nožka dítěte je tvárná a velmi lehce se deformuje. Z tohoto důvodu jsou na výrobu dětské obuvi ve společnosti „První krůčky“ kladeny nejvyšší nároky z hlediska zdravotního, hygienického i designového. Důkazem toho je i dnešní certifikace a udělení značky „Žirafa“ pro další modely dětské vycházkové obuvi.

„Nechceme být jen obchodem, v němž budete rádi nakupovat, chceme být Vaši partneři, kteří Vám vždy rádi poradí a Vašim nejmenším pomohou s prvními krůčky“ – to je základní firemní motto.

FLEXIKO CZ s.r.o., Lhota u Malenovic

Za výrobky: celá kolekce usňové flexiblové vycházkové obuvi dámské i pánské – letní celoroční a zimní

Firma Flexiko CZ s.r.o. byla založena v roce 1992. Vyrábí obuv vycházkovou, pracovní obuv, obuv sportovní i speciální boty. Další sortiment představují prostředky na údržbu a ošetření obuvi, vkládací stélky a šněrovadla. Od svého založení se firma specializuje na výrobu flexiblové obuvi jako uceleného výrobního cyklu od vývoje, vzorování, manipulace, přes šicí a spodkovou dílnu až po hotový výrobek, tj. kvalitní českou flexiblovou obuv.

Firma vyrábí obuv vycházkovou a pracovní, která je atestovaná v ITC Zlín pro celou EU. Výrobní sortiment obsahuje - pionýrky, farmářky, wibramky, bílý program, sklářskou obuv, obuv pro myslivce a rybáře, obuv bezpečnostní. Nově chce firma Flexiko české zákazníky přesvědčit o kvalitě a vynikajících vlastnostech své vycházkové obuvi také značkou „Komfortní obuv“.

Po dobu své činnosti si firma vybudovala síť stálých odběratelů, kterými jsou převážně firmy uznávající kvalitu českého výrobku. Export činí přibližně 60% produkce a obuv je dodávána do zemí Evropy (Rakousko, Francie, Německo, Maďarsko, Anglie atd.), ale i do Japonska a USA.

Přednosti firmy: tradice - český výrobek - vlastní vývoj - profesionální servis – kvalita výrobků - certifikace - speciální technologie - zakázková výroba - výroba nadměrných velikostí

 Tiskovou informaci připravil:
PhDr. Vlasta Mayerová
Česká obuvnická a kožedělná asociace