Ocenění pro kvalitní dětskou obuv

 

Zdravotně nezávadná obuv správné konstrukce a velikosti je pro zdravý vývoj dětských nohou nezbytná. Čtyři výrobci, kteří nechávají své vzory dětské obuvi nadstandardně testovat, převzali na veletrhu KABO certifikáty „Žirafa – zdravotně nezávadná obuv“.

Společnost HP Čechtín obdržela certifikát na dětskou domácí textilní obuv. Firma s delší než dvacetiletou tradicí se specializuje právě na tento typ obuvi vyrobené ze 100% bavlny a ze 100% přírodních materiálů. Veškerá vyráběná obuv je certifikována a většina produkce směřuje na tuzemských trh.

Společnost LANSON Praha převzala certifikáty na dva vzory dětské vycházkové celoroční obuvi. Česko – švédská společnost působí na českém trhu od roku 15 let a pravidelně se účastní veletrhu KABO. Nabízí vlastní kolekci sportovně vycházkové obuvi značek Acer a Westport, outdoorovou obuv značky Icebug, vycházkovou usňovou obuv značky Ten Points a čisticí prostředky na obuv irské značky Punch. Kolekce těchto značek obuvi je navrhována a testována ve Švédsku. Firma Lanson Praha tradičně tvoří také nabídku dětské usňové obuvi vyráběné v České a Slovenské republice, přičemž letní kolekci se rozhodla dobrovolně certifikovat, aby zákazníkům deklarovala vysokou kvalitu, zdravotní nezávadnost a správnou ortopedickou konstrukci dětské obuvi.

Na certifikaci klade velký důraz také slovenská společnost RAK, která se již dvacet let zaměřuje na výrobu dětské obuvi, především textilních papuček pro děti do 3 let věku a školáky a usňových capáčků pro první kroky batolat. Od roku 1993 vyrobila více než 4,5 miliónů párů obuvi, čímž se zařazuje mezi významné slovenské výrobce dětské obuvi. Majitel firmy Vojtech Račko si z veletrhu KABO odveze celou sbírku nových certifikátů.

Čtvrtou přebírající firmou byla Santé – zdravotní obuv, která získala certifikáty na nové vzory dětských usňových sandál. Společnost působí na českém trhu již od roku 1997 jako domácí výrobce kvalitní zdravotní obuvi. Dětskou obuv si firma nechává nadstandardně hodnotit a certifikovat již od roku 2003.

Značka „Žirafa“ je kvalitní a zdravotně nezávadné dětské obuvi propůjčována od roku 1997.  Za tuto dobu si získala velkou důvěru u spotřebitelů a neustále posiluje svoji pozici na českém trhu. Hodnocení obuvi se provádí v Komisi zdravotně nezávadného obouvání a v nezávislé zkušebně podle stanovené technické specifikace. „Provádějí se jednak hygienické atesty použitých materiálů, dále je obuv podrobena hodnocení z hlediska svého střihu
a kvality konfekčního provedení.  Hodnocení zdravotně nezávadné konstrukce provádí vždy lékař-ortoped a teprve na základě jeho doporučení je obuv postoupena k dalšímu hodnocení. Posuzují se nejen kvalitativní parametry, ale také bezpečnost při používání, například na obuvi nesmějí být např. žádné ostré ozdoby nebo přezky, o které by se dítě mohlo poranit. Navíc se kontroluje i zajištění stálé kvality ve výrobě. Značka „Žirafa“ je tedy pro rodiče jasným signálem, že tato dětská obuv je zdravotně nezávadná a bezpečná,“ říká tajemnice České kožedělné a obuvnické asociace Vlasta Mayerová. Značka „Žirafa“ byla již v roce 2003 zařazena také do vládního programu „Česká kvalita“, který propaguje a podporuje kvalitní výrobky a služby a je součástí Národní politiky kvality.