Ocenění pro kvalitní dětskou obuv

 

Zdravotně nezávadná obuv správné konstrukce a velikosti je pro zdravý vývoj dětských nohou nezbytná. Čtyři výrobci, kteří nechávají své vzory dětské obuvi nadstandardně testovat, převzali na veletrhu KABO certifikáty „Žirafa – zdravotně nezávadná obuv“.
Rodinná firma Bokap Dyjákovičky obdržela certifikát na dětskou domácí textilní obuv. Na trhu působí již od roku 1992 a jejím nosným programem je právě výroba dětské, dámské i pánské domácí obuvi.

Také tradice společnosti Jonap Paseka sahá do roku 1992, firma má dlouholeté zkušenosti s výrobou domácí obuvi a šitím svrškových dílů. Od roku 2008 vyrábí také dětskou usňovou obuv a v roce 2011 si nechala celou kolekci dětské vycházkové obuvi nadstandardně ohodnotit. Na veletrhu KABO převzala certifikaci na další čtyři vzory.

Na certifikaci klade velký důraz také společnost Konsorcium T+M z Blanska, která se v posledních deseti letech stala jedním z předních dodavatelů dětské obuvi se značkou „Žirafa“. Nově se stala držitelem certifikátů na dva vzory dětské zimní vycházkové obuvi, které na svršku kombinují usňové a textilní materiály, podšívku mají z ovčího rouna a navíc jsou vybaveny klimamembránou. Tato komfortní dětská obuv splňující nejpřísnější nároky na zdravotní nezávadnost a bezpečnost je na trh dodávána pod značkou KTR.
Společnost První krůčky Šakvice zahájila výrobu obuvi v loňském roce a zaměřuje se nejmenší velikosti. Právě ve věku, kdy se pro děti kupují první boty, je velmi důležité dbát na jejich kvalitu, protože nožka je v této době snadno deformovatelná. Certifikovaný vzor společnosti První krůčky podle hodnocení odborníků splňuje ty nejvyšší nároky z hlediska zdravotního, hygienického i designového.

Značka „Žirafa“ je kvalitní a zdravotně nezávadné dětské obuvi propůjčována od roku 1997.  Za tuto dobu si získala velkou důvěru u spotřebitelů a neustále posiluje svoji pozici na českém trhu. Hodnocení obuvi se provádí v Komisi zdravotně nezávadného obouvání a v nezávislé zkušebně podle stanovené technické specifikace. „Provádějí se jednak hygienické atesty použitých materiálů, dále je obuv podrobena hodnocení z hlediska svého střihu a kvality konfekčního provedení.  Hodnocení zdravotně nezávadné konstrukce provádí vždy lékař-ortoped a teprve na základě jeho doporučení je obuv postoupena k dalšímu hodnocení. Posuzují se nejen kvalitativní parametry, ale také bezpečnost při používání, například na obuvi nesmějí být např. žádné ostré ozdoby nebo přezky, o které by se dítě mohlo poranit. Navíc se kontroluje i zajištění stálé kvality ve výrobě. Značka „Žirafa“ je tedy pro rodiče jasným signálem, že tato dětská obuv je zdravotně nezávadná a bezpečná,“ říká tajemnice České kožedělné a obuvnické asociace Vlasta Mayerová. Značka „Žirafa“ byla již v roce 2003 zařazena také do vládního programu „Česká kvalita“, který propaguje a podporuje kvalitní výrobky a služby a je součástí Národní politiky kvality.

Datum: 22.2.2015 14:46:00