Ocenění pro kvalitní dětskou obuv

 

Zdravotně nezávadná obuv správné konstrukce a velikosti je pro zdravý vývoj dětských nohou nezbytná. Tři výrobci, kteří nechávají své vzory dětské obuvi nadstandardně testovat, převzali na veletrhu KABO certifikáty „Žirafa – zdravotně nezávadná obuv“.

Společnost HP Čechtín obdržela certifikát na dětskou domácí textilní obuv. Firma s delší než dvacetiletou tradicí se specializuje právě na tento typ obuvi vyrobené ze 100% bavlny a ze 100% přírodních materiálů. Veškerá vyráběná obuv je certifikována a většina produkce směřuje na tuzemských trh.


Společnost JONAP - výroba obuvi se rovněž již přes 20 let specializuje na domácí obuv a certifikát kvality opakovaně získala na dětskou domácí obuv. V posledních sedmi letech vyrábí i dětskou usňovou obuv, kterou také nechává nadstandardně testovat.


Třetím oceněným výrobcem je firma PEGRES obuv. Značku kvality převzala na jedenáct vzorů dětské usňové obuvi, a to jak vycházkové celoroční, tak zimní a navíc i dětských capáčků.


Značka „Žirafa“ je kvalitní a zdravotně nezávadné dětské obuvi propůjčována od roku 1997. Za tuto dobu si získala velkou důvěru u spotřebitelů a neustále posiluje svoji pozici na českém trhu. Hodnocení obuvi se provádí v Komisi zdravotně nezávadného obouvání a v nezávislé zkušebně podle stanovené technické specifikace. Provádějí se jednak hygienické atesty použitých materiálů, dále je obuv podrobena hodnocení z hlediska svého střihu a kvality konfekčního provedení. Hodnocení zdravotně nezávadné konstrukce provádí vždy lékař - ortoped a teprve na základě jeho doporučení je obuv postoupena k dalšímu hodnocení. Posuzují se nejen kvalitativní parametry, ale také bezpečnost při používání, například na obuvi nesmějí být žádné ostré ozdoby nebo přezky, o které by se dítě mohlo poranit. Navíc se kontroluje i zajištění stálé kvality ve výrobě. Značka „Žirafa“ je tedy pro rodiče jasným signálem, že tato dětská obuv je zdravotně nezávadná a bezpečná.

Značka „Žirafa“ byla již v roce 2003 zařazena také do vládního programu „Česká kvalita“, který propaguje a podporuje kvalitní výrobky a služby a je součástí Národní politiky kvality.