Ocenění pro Osobnosti roku 2014 v textilním a obuvnickém průmyslu

 

U příležitosti veletrhů STYL a KABO udělil časopis Svět textilu & obuvi prestižní ocenění dvěma významným osobnostem oboru – řediteli společnosti GRUND Jiřímu Grundovi a obuvnickému expertovi Milanu Špačkovi. 

Osobností roku 2014 v textilním a oděvním průmyslu se stal Jiří Grund, který převzal vedení  společnosti GRUND a. s. Mladé Buky před pěti lety od svého otce,  rovněž Jiřího Grunda. Jak konstatovala vydavatelka časopisu Svět textilu & obuvi Jarka Chudá, laureát ceny dokázal nejen navázat na dosavadní úspěchy společnosti, ale i přijít s novými nápady a řešeními, zefektivnil procesy ve výrobě a zároveň investoval do nové strojního vybavení. Firma GRUND je tradičním českým výrobcem koupelnových předložek a od roku 1990 se úspěšně prosazuje nejen na českém, ale i na světovém trhu.

Cenu pro Osobnost roku 2014 v obuvnickém průmyslu převzal mezinárodně uznávaný obuvnický expert Michal Špaček, který pokračuje v osvětové činnosti Jana Pivečky a pracuje pro OSN v oblasti průmyslového rozvoje. Podle slov Jarky Chudé učí ševcovskému řemeslu obyvatele rozvojových zemí a snaží se pro ně najít vždy ta nejúspornější a nejefektivnější řešení, jak vyrábět kvalitní obuv a zvýšit si tak svou životní úroveň. „Myslím, že si toto ocenění nezasloužím já jako osoba, ale že je to takové poděkování všem lidem, kteří bojují o záchranu naší obuvnické výroby, která v Česku měla vždy obrovskou tradici. Pořád vzpomínám na svoje učitele, kteří mě sem přivedli, na pana Pivečku a Petra Hlaváčka. Ti by si cenu pro osobnost určitě zasloužili,“ prohlásil při převzetí Michal Špaček.

Ocenění již potřetí udělovala redakce časopisu Svět textilu & obuvi, a to ve spolupráci s oborovými asociacemi ATOK a ČOKA.