Osm tipů, na co dávat pozor při výběru dámského prádla

 

Víte, že výběrem správného prádla můžete opticky ubrat na váze až 4 kilogramy? Nebo že barva je jedním z faktorů, určující míru vaší pohody? I tyto informace zazněly na přednášce Martina Kárycha ze společnosti Altra, který je pravidelným řečníkem na veletrzích STYL v Brně. Specialista na oblast lingerie hovořil detailně o tom, na co si při výběru prádla má zákazník dávat pozor a na jaké otázky by obchodník měl umět odpovědět. Tady je osm tipů.


1. Push-up podprsenky - vybírejte ty z měkkých materiálů.

Přestože na světových módních molech se tzv. push-upky v posledních letech moc neobjevují, české ženy je stále poptávají. Jste-li fanoušek push-up podprsenek, dbejte na materiál a tzv. soft touch provedení, jehož základem jsou nové, měkké pěny, které eliminují místní, bodový tlak a zmenšují zdravotní rizika při dlouhodobém nošení.

2. Plavky a Push-up Dry - ptejte se, zda košíčky plavek obsahují rychleschnoucí pěnu.

I plavková móda prochází vývojem a díky moderním pěnám budete mít větší komfort.

3. Flexicup a 3D Spacer (distanční úplet) - tepelně zpracovaný nevyztužený košíček je znovu ve hře.

Použitá pletenina má tvarovou paměť i po vyprání a napomáhá k příjemnějšímu pocitu při celodenním nošení. Příjemné a vzdušné prádlo, ideální pro letní měsíce.

4. Kostice - ptejte se, o jaký typ se jedná a z čeho jsou vyrobeny.

Ty ocelové považujte spíš za alternativu nebo si vybírejte prádlo s kosticemi od výrobců, kteří dbají na kvalitu. Jste-li kojící maminky, volte spíše podprsenky s gelovými kosticemi, které jsou ohebné a v košíčku "neviditelné".

5. Vyhýbejte se "škrtidlům", jako jsou gumičky, lemy či švy.

  Mnoho výrobců dnes k pohodlnému zakončení využívá bezlemové řešení laser cut. Dříve bylo k vidění hlavně u sportovního prádla, dnes ho běžně používají i mnozí renomovaní výrobci.  Když už dojde na šev, neměl by dráždit pokožku. Ptejte se, zda při šití byly použity antialergické nitě.

6. Velikost ramínek by měla růst úměrně s velikostí košíčků.

Ramínka musí být pevná a při nošení by neměla povolit. Místo, kde jsou všita do koše, může vypadat i jako ozdoba. Ramínko by mělo být počesané zevnitř a při doteku s pokožkou by vás měl provázet podobný pocit, jako když se dotknete broskve.

7. Šitý košík, který je dnes trendy, si mohou dovolit i dámy s větším dekoltem.

Jen mějte na paměti, že horní část má kromě estetického momentu (poprsí opticky zmenšuje) i význam praktický a prsa fixuje při pohybu.

8. Změní-li se výrazněji vaše postava, změňte i podprsenku.

Podle odborníků se postava ženy během života v průměru změní sedmkrát. Nezapomeňte při obměně šatníku i na změnu dobře padnoucího spodního prádla.