Pestrobarevné trendy podle Michaely Salačové

 

Miss roku 2000, modelka, dýdžejka a dnes úspěšná bloggerka vybrala z nabídky veletrhu STYL šest outfitů, které se představí na nedělní speciální módní přehlídce BLOGGERS & DESIGNERS SHOW. Dva z modelů Michaela Salačová sama ponese a nudy se určitě bát nemusíme.

Na co se diváci večerní módní přehlídky mohou těšit?
Vybrala jsem zajímavé kousky od designérů, jednak od E.daniely a potom od zahraničních návrhářů, teplejší věci na podzim a zimu, kabáty, ale i společenské šaty. Všechny outfity jsou běžně nositelné, snad až na jednu extravagantní přehlídkovou záležitost. Myslím, že se bude na co dívat.

Podle čeho jste vybírala? Rozhodovaly třeba barvy?
Řídila jsem se hlavně vlastním vkusem, takže jde o věci, které se líbí mně samotné. Ale i podle barev, vybírala jsem aktuální odstíny pro tuto sezonu. Mám ráda barevné věci a vlastně všechny vybrané outfity jsou hodně barevné, i když každý jinak. Rozhodně to nebude jen o černé a bílé. Diváci uvidí třeba kombinaci žluté a červené, to je ten zmíněný extravagantní outfit, pak elegantní kombinaci černé s pudrově růžovou, kterou budu předvádět já sama. Další kousek kombinuje černou, bílou a královsky modrou.

Bylo těžké vybrat si z nabídky veletrhu?
Nebylo, jsou tu vystavovatelé, kteří rozhodně mají co nabídnout. Kdybych měla vybrat víc outfitů než šest, určitě to nebude problém.

Jak se vám na veletrhu STYL líbí?
Líbí se mi zákulisí přehlídek i samotné přehlídky a jejich organizace. Myslím si, že tento veletrh pořád má v módní branži svoje místo.

Jaké jsou z vašeho pohledu hlavní trendy pro letošní jaro a léto?
Teprve se rozhlížím a sleduji, jaké věci přicházejí do obchodů. V kurzu jsou třeba lampasy na kalhotách, budou se nosit pastelové barvy. Myslím, že jaro a léto budou hodně barevné.

Poradila byste ženám jeden kousek, který by v šatníku neměl chybět?
Určitě je dobré pořídit si pár nadčasových věcí, které nepodléhají módním trendům a nestárnou, ať už je to třeba džínová bunda nebo kožený křivák, jednoduchý černý rolák, bílá trička. A také džíny, i když tady se nosí různé střihy, ale takové slimky, to je evergreen. Zkrátka věci, které se dají nosit neustále a nevyjdou z módy.