Pleas slaví výročí a představuje inovace

 

Společnost Pleas si na veletrhu STYL připomíná 140 let od zahájení textilní pletařské výroby v Havlíčkově Brodě, ale místo ohlížení do historie ukazuje budoucnost oboru. Nová technologie úpravy LongLife prodlužuje životnost bavlněného úpletu, takže výrobky vypadají i po mnoha vypráních stále jako nové.

Bavlněná vlákna - přírodní materiál s vysokou pevností, savostí a příjemným omakem - jsou obsažena v přibližně polovině dnes vyráběných textilií. Přes tuto vysokou oblibu mají i některá negativa projevující až po opakovaném praní. Jde o blednutí barvy a tvorbu vlásků, které narušují hladký vzhled úpletu. Právě tyto nedostatky odstraňuje nově vyvinutá technologie úpravy vlákna Real Lasting Cotton, kterou na veletrhu STYL představuje společnost Pleas a. s.

„Jsme lídři českého trhu a máme vlastní vývoj, proto na veletrh STYL  vždy přijíždíme s nějakou inovací. Nyní navíc patříme do obrovské rodiny izraelsko-americké společnosti Delta Galil a můžeme tak využívat jejích nejnovějších technologií,“ vysvětluje vedoucí prodeje Pleas a. s. David Burian filozofii firmy, která téměř na každém veletrhu STYL překvapí nějakou novinkou. Tentokrát je to nově vyvinutá technologie úpravy vlákna Real Lasting Cotton, která zabezpečuje, že výrobek má i po 25 praních stále stejný odstín. „Úpravu jsme nazvali LongLife, protože jejím hlavním přínosem je prodloužení životnosti produktu. Není třeba kupovat drahé prací prášky, dlouhá životnost je zaručena přímo úpravou vlákna, která je samozřejmě zdravotně naprosto nezávadná. Technologie je postavená na bázi  enzymů, ale více nechci prozrazovat,“ usmívá se David Burian. Tajemství, jak bavlněným úpletům uchovat jedinečný vzhled, má prozatím zůstat v rámci koncernu Delta Galil Industries. Prakticky se s ním můžete seznámit na stánku společnosti Pleas, kde se uplatnilo na části sortimentu spodního prádla.

Zatímco jiné české firmy se přeorientovaly na výrobu technických textilií, na Havlíčkobrodsku se i po 140 letech daří tradičnímu sortimentu. Tržby společnosti Pleas v loňském roce přesáhly jednu miliardu korun, což je o 19 procent více než v předchozím roce. Zisk ve stejném období vzrostl z 15 milionů na necelých 106 milionů korun a podobné výsledky očekává firma i za rok 2013. Jeden z největších výrobců pleteného zboží ve střední Evropě dnes vyváží již přes 90 procent produkce, ale zároveň roste také obliba jeho zboží u českých zákazníků, kteří upřednostňují kvalitu. Právě proto Pleas na letošním veletrhu STYL o polovinu rozšířil plochu stánku, na kterém odběratelům představuje nové kolekce pro jaro a léto 2014.

Datum: 18.8.2013 17:29:00