Přehlídky v Brně začaly: Vzhůru do plavek!

 

Sérii módních přehlídek, které jsou nedílnou součástí módních veletrhů STYL a KABO, dnes dopoledne odstartovala BEACHWEAR SHOW, módní přehlídka kolekcí plavek, plážového oblečení a doplňků. Představily se na ní značky a společnosti Naturana, Schiesser,  Fashy,  Corin a Sunflair.

Přehlídka ukázala, že doba přeje pestrosti, takže především ženy si mohou opravdu vybírat z pestré palety jednodílných plavek i bikin různých barev, designů a střihů. Jednobarevné plavky, pestré a květinové vzory, geometrické obrazce, puntíky, kostka, proužky, černobílé kombinace, to vše bylo na mole k vidění, v případě Sunflair i designově sladěné s dámskými šaty pro letní slunečné dny.

Dojem z rozmanité aktuální nabídky potvrzuje i Martin Kárych, předseda představenstva ostravské společnosti Altra, když mluví o současných trendech na veletrzích a výstavách. „Pryč jsou doby, kdy u prádla a plavek byly k vidění dva střihy, jeden konzervativnější a druhý odvážnější, a ty se držely dva roky. Dnešní trendová fóra jsou pestrá, a není to jen otázka barev, ale i střihových řešení. Dnes se výrobci, i vzhledem k ekonomické situaci, snaží oslovit úplnou nabídkou, protože každému zákazníkovi sedí něco jiného, a tudíž každý i něco jiného požaduje,“ říká Martin Kárych, který na svém stánku v pavilonu P představuje materiály pro kolekce plavek pro léto 2015.

Přiznává však, že i jeho společnost uvádí některé výrobky z aktuální nabídky pod označením trendové. „Jsou to například doplňky pro plavky, kde jsou novinkou vícebarevné ozdoby na bázi emailu, odolné vůči bazénové a především mořské vodě. Je to taková technická vychytávka,“ uvádí Martin Kárych. Další „neviditelná“ novinka spočívá v použití bezlatexové gumové pásky pro plavky a prádlo. „Jedná se o bezlatexové provedení na základě syntetického kaučuku, kdy páska neobsahuje skupinu přírodních proteinů, které mohou u některých lidí vyvolávat alergie. Například Spojené státy podmiňují používání bezlatexového řešení gumové pásky do plavek a dětského programu,“ říká předseda představenstva společnosti Altra o novinkách a trendech.