Přijměte pozvání do světa módy a designu!

Od neděle 18. do úterý 20. srpna 2013 proběhne na brněnském výstavišti již 42. ročník veletrhů módy STYL a KABO. Obchodníkům z textilní, oděvní, kožedělné a obuvnické branže přináší jedinečnou možnost seznámit se s aktuálními trendy, novinkami a navázat přímé obchodní kontakty s partnery nejen z České republiky. Představí se téměř 260 vystavovatelů z 19 zemí, kteří budou prezentovat nové modely a kolekce od téměř 600 značek určených především pro sezónu jaro – léto 2014.

Mezinárodní veletrhy módy a obuvi nadále zůstávají pro zahraniční firmy vstupní bránou na český a středoevropský trh. Vedle tradičních zahraničních vystavovatelů ze Slovenska, Polska, Německa a Rakouska zde budou mít své zastoupení Bulharsko, Brazílie, Čína, Čína-HongKong, Indie, Indonésie, Itálie, Japonsko, Litva, Maďarsko, Pákistán, Portugalsko, Řecko a Uzbekistán.

Veletrhu módy STYL bude opět patřit největší pavilon brněnského výstaviště, pavilon P. 173 vystavovatelů nabídne obchodníkům  zboží od 400 značek z 14 zemí. Dominovat budou kolekce dámské a pánské konfekce, dále spodní prádlo a plavky, módní doplňky a bižuterie, kojenecké a dětské oblečení pro děti do 15 let. Chybět nebude ani těhotenské oblečení, móda v nadměrných velikostech a punčochové zboží. Novinkou je zóna originální módy a šperků od nezávislých návrhářů s názvem Fresh Fashion.

Dobrou zprávu máme pro všechny, kdo hledají zajímavé textilní materiály. Počínaje letošním srpnem se veletrh STYL vždy jednou za rok rozšíří o nabídku textilní galanterie, metrového textilu a zařízení pro výrobu konfekce, a to jak stánky výrobců a dodavatelů, tak trendovým fórem se vzorky metrového textilu a galanterie pro nadcházející sezony.

Srpnové módní přehlídky jsou rozšířeny o nové tematické bloky - na konfekci se zaměří tradičně přehlídka STYL Show, plavkovou módu pro příští sezonu odhalí samostatná BEACHWEAR Show a nová LINGERIE Show „Night & Day“ je vyhrazena pro spodní prádlo, punčochové zboží, denní a noční prádlo. Opět se návštěvníci veletrhů mohou těšit na speciální přehlídky, a to vždy ve 13,00 hodin. V neděli 18. srpna představí svou tvorbu PRET-A-PORTER renomovaní světoví návrháři Oscar de la Renta a Emilio Pucci. Prezentovány budou aktuální kolekce ze světových přehlídkových mol – exklusivně pouze pro veletrh STYL. Druhý veletržní den v pondělí 19. srpna se uskuteční módní přehlídka zajímavých modelů pod názvem IKONY ČASU od studentů z Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze. Všechny přehlídky se budou konat na velkém molu v pavilonu P. Hlavní osobností přehlídek bude Tereza Fajksová a Denisa Domanská.

Klíčovou událostí doprovodného programu bude pondělní trendová přednáška, která je pořádána ve spolupráci s renomovanou prognostickou agenturou – World Global Style Network* (WGSN) z Londýna. S klíčovými trendy napříč celým spektrem dámského a pánského oblečení, doplňků a obuvi seznámí účastníky přednášky Sue Evans, která má za sebou dlouhou a významnou kariéru v oblasti předpovědi trendů a módního poradenství ve spolupráci se světovými maloobchody a výrobci. Prezentována bude hloubková analýza klíčových stylů, barev, tvarů a látek, které budou hnacím motorem prodeje pro sezonu jaro/léto 2014.

Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu zve odbornou veřejnost v rámci veletrhů k výměně zkušeností s odborným vzděláváním pod názvem “Perspektivy odborného vzdělávání“. Dále proběhne workshop Aspekty elektronického prodeje textilu“, jehož cílem je informovat o kvalitě prodeje v elektronických obchodech, značení výrobků a legislativě elektronického prodeje.

Pavilon F je vyhrazen veletrhu obuvi KABO, kterého se v únoru účastní  83 vystavovatelů z 11 zemí, kteří představí kolekce a modely od více jak 180 značek. Sortiment vystavovaného zboží tvoří dámská, pánská a dětská obuv, kožená galanterie a kožené doplňky, to vše nejen od významných leadrů trhu, ale i tradičních menších značek na českém trhu.

První den v rámci neformálního zahájení veletrhů v prostorách Live Gallery v 9,30 hodin proběhne vyhlášení výsledků 7. ročníku soutěže mladých designérů obuvi a kožené galanterie o Cenu Nadace Jana Pivečky. V pondělí 19.8. od 15 hodin se opět uskuteční předání ocenění „Česká kvalita“ a Žirafa – zdravotně nezávadná dětská obuv“, a to v pavilonu F – KABO BAR.

Zajímavým kontrastem moderních kabelek, které na stáncích vystavovatelů veletrhu KABO ukáží trendy pro příští jaro a léto, bude výstava „Symfonie kabelek“ provádějící historií tohoto fenoménu. Jedná se o předpremiéru výstavy, kterou připravilo Muzeum města Brna a oficiálně bude zahájena 26. září na hradě Špilberk.

O snadnou orientaci návštěvníků v jednotlivých pavilonech se postará přehledná MAPA FIREM a ZNAČEK, kterou návštěvníci obdrží u vstupu do areálu výstaviště nebo na pokladnách. Po celou dobu trvání veletrhů módy je vstup do areálu možný  pouze na základě povinné registrace nebo předregistrace na internetu. Místem konání veletrhů jsou pavilony P a F umístěné v západní části veletržního areálu. Pro návštěvníky budou k dispozici Hlavní vstup, Vstup pavilon E a Vstup Pavilon P. Pro snadnější pohyb po areálu výstaviště jsou k dispozici ZDARMA STYL-KABO busy, jezdící v častých intervalech dle uvedeného jízdního řádu. Busy budou jezdit na 2 trasách (od Hlavního vstupu a od haly E) k pavilonům P a F a zpět. Zastávky jsou výrazně označeny, nelze je minout. STYL-KABO busy mohou využít i návštěvníci, kteří na veletrhy přijedou osobním automobilem a zaparkují v zastřešeném parkovacím domě EXPOPARKING, ležícím přímo u 4. brány naproti pavilonu E. Dále je pro cestující vozem připraveno velkokapacitní parkoviště u pavilonu P (vjezd 8. nebo 9. branou).