První trendový seminář s přehlídkou

 

Obchodníci i další zájemci o módu jsou zváni do pavilonu P na jediný trendový seminář v České republice pořádaný ve spolupráci s renomovaným zahraničním lektorem. Právě zde se v sobotu 27. srpna od 14 hodin dozvědí všechny detaily o posledních trendech v dámském i pánském oblečení, doplňcích a obuvi spolu s analýzou stylů, tvarů, barev a látek, které budou hnacím motorem prodeje pro příští sezonu. Současně se obchodníci dozvědí, co je dnes spouštěčem nákupu pro spotřebitele a kam směřuje maloobchod. Přednášet bude opět všestranná odbornice na textilie a módu, nizozemská návrhářka Ellen Haeser, která se ve světě módy pohybuje přes třicet let a pracovala pro značky jako Max Mara, Oilily nebo Desigual. Novinkou je, že tentokrát v rámci semináře poprvé proběhne komentovaná přehlídka modelů reprezentujících aktuální trendy přímo z nabídky kolekcí vystavovatelů.  Seminář bude simultánně tlumočen do češtiny a v závěru je vyhrazen prostor na dotazy posluchačů.

Co se bude nosit?

Klíčové trendy pro podzim a zimu 2016/2017 předpověděla Ellen Haeser již na své únorové přednášce. Móda podle ní směřuje k originalitě a dává široký prostor k sebevyjádření. Na jedné straně se vracejí oděvy velkých objemů, se střízlivou barevností a ze splývavých materiálů či pletenin, které jsou zárukou pohodlného nošení. Pokračuje obliba stínování barev a melange, uplatní se asymetrické střihy, zavinování, řasení i metalické potisky. Chybu neuděláte s lakovanou kabelkou ani výraznými kovovými detaily. Zároveň se móda obrací ke kořenům a tradicím, inspiraci hledá ve starých řemeslech a ruční výrobě. Žakáry a tkané materiály se vracejí v moderním zpracování a v nových tvarech a siluetách, například s grafickými motivy a zdobené třásněmi. Materiály oslavují primitivní krásu přírody: ovčí vlna se chlubí smyčkami a uzlíky, plastičnost oděvu zvýrazňuje zdobení kožešinou a v doplňcích se široce uplatňuje kůže ve vintage vzhledu.

Odvážnější spotřebitelky bez ohledu na věk mohou hledat inspiraci ve výtvarném umění a zvolit vlastní originální styl. Typické jsou netradiční barevné kombinace, grafické motivy, 3D textury, kreativní střihy. „Tělo je jako plátno, na které malujeme,“ řekla o tomto trendu Ellen Haeser. Neméně originální pak budete v modelech retro stylu, který se ohlíží za módními ikonami. Design inspirovaný značkou Prada pracuje s potisky květin a ptáčků a nadýchaná ženskost nejlépe vynikne v pastelových barvách a doplněná feministickými botami ala dvacátá a třicátá léta, které jsou pohodlné díky širokým podpatkům. Ozdobit se můžete krajkami, stuhami, výšivkami i korálky a velký comeback zažívají perly v doplňcích.

Pánové se nespletou, pokud zvolí oděvy s horizontálními či vertikálními pruhy či kostkovaným vzorem. Vracejí se objemné pleteniny, roláky mohutného vzhledu a svetry se zdobením do tvaru chomoutu. Vliv sportu se promítá v širším využití prodyšných a vodoodpudivých materiálů vyvinutých pro aktivní sportovce. K oblíbeným kouskům letos patří prošívané oděvy a bundy bomber, které jsou zároveň vítaným oživením dámských šatníků.