Rekordní účast v soutěži designérů obuvi

 

Do soutěže o Cenu Nadace Jana Pivečky se v devátém ročníku zapojilo 43 mladých talentů obuvnického a kožedělného průmyslu z pěti odborných škol. Vítězové byli slavnostně oceněni na přehlídkovém mole veletrhů STYL a KABO.


Studenti ze tří středních a dvou vysokých škol do soutěže zasílali i více návrhů, takže porota měla nelehký úkol posoudit kvalitu celkem 62 exponátů. Rekordní byl rovněž počet porotců, do hodnocení se zapojilo již šestnáct designérů, pedagogů, zástupců odborných institucí a časopisů. Nakonec porota vybrala nejen vítěze tří věkově ohraničených kategorií, ale také držitele pěti zvláštních ocenění. Odměnou vítězům je diplom a voucher na zájezd do Milána na veletrhy obuvi a koženého zboží MICAM a MIPEL a kapesné v celkové hodnotě 10 tisíc korun.

V nejmladší kategorii Funny Shoe zvítězila Natálie Zadražilová ze Střední školy designu a módy v Prostějově. Vítězem nejsilněji obsazené kategorie Young Spirit se stal Tomáš Němec ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. V nejnáročnější kategorii Professional View určené studentům vysokých škol a mladým designérům jednoznačně zvítězila Barbora Augustínová, čerstvá absolventka Fakulty umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Její minimalistická kolekce s vysokou kvalitou zpracování získala u všech šestnácti porotců plný počet bodů.

Nejen vítězné kolekce, ale i další soutěžní exponáty určitě stojí za vidění. Návštěvníci veletrhu KABO si je mohou prohlédnout ve vitrínách v pavilonu F.