Ruský SKOROCHOD poprvé představuje na veletrhu KABO dětskou obuv

 

Petrohradská firma Skorochod,  která patří mezi pět největších výrobců dětské obuvi v Rusku, hodlá rozšířit svoje obchodní aktivity do Evropy. I proto se rozhodla letos poprvé vystavovat v Brně na veletrhu KABO a poté se chystá i do severní Itálie. Firma má své odběratele v celé Ruské federaci od Vladivostoku až po Petrohrad a prodává také ve skandinávských zemích.

„Firma Skorochod zatím není v Česku etablovaná. Teď je zapotřebí, abychom našli obchodní zástupce v České a případně ve Slovenské republice. Už nyní vidíme, že o výrobky je zájem,“ říká Miroslav Slavík, obchodní partner společnosti Skorochod na sklonku prvního veletržního dne. Podle jeho slov byli zástupci ruské firmy na stánku v pavilonu F mile překvapeni návštěvností i pozitivním ohlasem na provedení modelů, kvalitu i cenu.

Obuvnický průmyslu v Ruské federaci zažívá obrovský rozvoj, podobně jako například v Polsku. Ruská výrobně obchodní firma Skorochod, jejíž tradice sahá až do roku 1882, vyrábí dětskou obuv výhradně z přírodních materiálů ve velikostním sortimentu 17 – 37 a její  roční produkce představuje 1 800 000 párů obuvi.