Seznamte se: česká kvalita

 

Stejně jako v potravinářství a dalších odvětvích, také v módním průmyslu roste poptávka po zboží domácí výroby, u kterého je zaručen původ i kontrola dodržování všech norem. Přestože český textilní, oděvní, kožedělný a obuvnický průmysl v posledních dvaceti letech prodělal velký ústup ze slávy, domácích výrobců je stále dost a díky vysoké kvalitě a zpravidla také úzké specializaci se jim daří prosazovat i v zahraničí. Českému a slovenskému trhu se představují především na veletrzích STYL a KABO, které jsou jejich přirozenou výkladní skříní. V únoru si zde návštěvníci prohlédnou novinky šedesáti českých výrobců.

S trendy v oblasti denního i nočního prádla, ale také úpletových oděvů a funkčního oblečení seznámí expozice společností Pleas a Jitex, které patří k tradičním a největším domácím výrobcům textilu. Výrobní družstvo Moděva Konice ukáže vzory kabátů pro příští zimu, ale také dámské kostýmy nebo pánské obleky. Z domácích výrobců doplňků nebudou chybět třeba Pletex Třebíč s nabídkou čepic a šál nebo největší rivalové v oblasti klobouků – společnosti Karpet a Tonak. Tradičně silné zastoupení mají tuzemské firmy v sekci bižuterie, které se představí pod hlavičkou Svazu výrobců skla a bižuterie z Jablonce nad Nisou.

Po pěti letech se na STYL vrací společnost Štěpán Junek Easy Style, která již od roku 2000 vyrábí a distribuuje výhradně českou konfekci, a to včetně nadměrných velikostí až do čísla 56. Celá kolekce je tvořena z vlastních návrhů, firma rychle reaguje na požadavky trhu i módní trendy a má prodejní zastoupení ve více než čtyřiceti městech po celé České republice. Dalším zajímavým návratem je účast společnosti Mileta, která  patří mezi největší evropské výrobce kapesníků, košilovin a batistů.

V zóně nezávislé mladé módy FRESH FASHION bude mít premiéru česká módní značka Ritore, která vytváří unikátní kožené pásky a módu pro milovníky minimalistického stylu. Skrývá se pod ní tvorba mladých návrhářů Emilie Swider a Ricarda Toriniho, kteří jsou držiteli několika ocenění za oděvní design. Dalším nováčkem zóny zde bude značka Spookid, která se zaměřuje na design a výrobu alternativního oblečení pro děti. Jejich hlavním mottem je Originalita pro ty, kterým nestačí mainstream a mají rádi věci, které se většině zdají "divné". V sortimentu určitě nenajdete růžové volánky, zato se můžete těšit na vtipné rockerské kreace pro nejmenší. Pozornost si určitě zaslouží také atraktivní mladá móda v podání brněnské firmy Lovemusic – spolupořadatele zóny FRESH FASHION.

Na KABO se po dvou ročnících vrací česká společnost Leasyn, dodavatel brašen a batohů. Z tradičních domácích vystavovatelů tady nebudou chybět například výrobce kabelek Unidax, výrobce dětské, dámské i pánské obuvi Pegres obuv nebo výrobci vysoce kvalitní kožené galanterie Pavel Hajn a Svatoslav Žalůdek – Lagen.

Datum: 13.2.2014 12:53:00