Srpnové veletrhy módy budou největší za posledních pět let

 

Nejvíce vystavujících firem za posledních deset ročníků, dva pavilony plné aktuálních módních trendů a novinek pro příští jaro a léto, kolekce 666 značek, oslnivé přehlídky i zajímavý doprovodný program.  Veletrhy STYL a KABO na brněnském výstavišti začínají v sobotu 27. srpna a prohlédnout si je obchodníci mohou do pondělí 29. srpna.

Desítky zahraničních premiér

Do Brna tentokrát míří výrobci z 16 zemí a zahraničních mezi nimi bude více než třetina včetně řady nováčků. Osvěžující módu s jižním temperamentem slibují řecké značky Depolo, Haris Cotton či Vamp.

K nováčkům patří také německá značka Gattina, která se již 40 let specializuje na luxusní dámské noční prádlo z hedvábí, nebo Devergo Jeans, původně italská a dnes v Maďarsku sídlící značka mladé a džínové módy.  Další velmi zajímavou premiérou bude stánek německé značky Calao, specialisty na plavky, které se úspěšně prodávají v řadě evropských zemí a USA. S luxusní světovou značkou dámského i pánského spodního prádla a plavek Guess se v Brně poprvé představí slovenská firma Mercato d´Italia a pozornost si určitě zaslouží také premiéra polské značky prádla a plavek Anabel Arto.

Česká móda žije

I v oděvní, textilní a kožedělné branži platí, že se spotřebitelé stále raději spoléhají na osvědčenou českou kvalitu. Zároveň roste okruh zákazníků oslovovaných nápaditými menšími tuzemskými výrobci. Na brněnských veletrzích tak postupně přibývají české firmy, které nejsou jen zástupci zahraničních značek, ale samy módu navrhují a vyrábějí. Tentokrát jich bude vystavovat již 83, čili půjde o jednoznačně největší přehlídku české oborové produkce. Na veletrhu STYL nebudou chybět tradiční firmy jako Anita Moravia, Donet, Doppler CZ, H & D, Karpet, Modela, Moděva nebo Pleas, zatímco menší alternativní výrobce představí Fresh zone s nezávislou módní tvorbou.

Kvalitní české výrobce a originální český design zviditelní také doprovodný program. V sobotu budou na veletrhu KABO slavnostně předána ocenění “Žirafa” a “Česká kvalita” a v neděli se na mole pavilonu P uskuteční vyhlášení výsledků jubilejního 10. ročníku soutěže studentů a mladých designérů obuvi a kožené galanterie o Cenu Nadace Jana Pivečky.

Za novinkami na KABO

Rovněž veletrh obuvi a koženého zboží chystá pro návštěvníky zajímavá překvapení. Můžete se těšit třeba na premiéru italské značky trendové dámské, pánské i dětské obuvi Inblu, dámských sandálů a kabelek Bruni Diamonds nebo zdravé a stylové dětské obuvi Pediped, jedné z nejpopulárnějších na americkém trhu. Poprvé vystavuje také mladá česká firma Spanish Shoes, která se specializuje na vysoce kvalitní dámskou i pánskou obuv španělských značek Slowwalk, Vaquetillas, Roobin´s a Coronel Tapiocca. Zajímavou premiéru chystají dvě tradiční německé značky. První z nich - zdravotní obuv Birkenstock si zakládá na vysoké kvalitě, ručním zpracování a pohodlí a její tradice sahá až do roku 1774. Druhá německá značka reprezentuje nejstarší továrnu na výrobu dámské luxusní obuvi v Evropě, kterou založil v roce 1838 Peter Kaiser a dnes je tato německá značka známá na pěti kontinentech. K nováčkům patří rovněž společnost P & M Pedag Czech s nabídkou kvalitních německých prostředků pro čištění a impregnaci obuvi.

Molo patří novým kolekcím

Na veletrzích módy samozřejmě nesmějí chybět módní přehlídky. Probíhat budou na přehlídkovém mole v pavilonu P v pravidelných časech. Kontraktační módní přehlídky dámské a pánské módy STYL SHOW představí vždy v 10.30 a 13.30 hodin kolekce značek ESTEL, JOYMISS, LADY COLLECTION, MODĚVA, NEULA, PTAK FASHION CITY a TRAMONTANA. V přehlídce spodního prádla, nočního prádla a punčochového zboží LINGERIE SHOW se návštěvníci mohou těšit na kolekce značek CHEEK BY LISCA, CRONERT, JOCKEY, LISCA, MISS ROSY, PLEAS, SASSA a WERSO. Tato přehlídka začíná každý den v 11.30 hodin a v 11.45 na ni naváže přehlídka plavek, plážového oblečení a doplňků BEACHWEAR SHOW s kolekcemi značek CHEEK BY LISCA, ESPRIT, GISELA, IKAB,  LISCA a SCHIESSER. V pondělí 29. srpna tematicky i časově naváže na tuto přehlídku seminář věnovaný trendům ve spodním prádle, plavkách a doplňcích. Přednášet bude pan Martin Kárych ze společnosti ALTRA, který seznámí obchodníky i výrobce s novými trendy pro další sezóny.

Navíc se na mole v pavilonu P opět chystá jedna speciální akce, nedělní přehlídka LUXURY MATERIALS, která propojí kvalitními materiály čtyři zajímavé kolekce. Svou autorskou kolekci představí mladá česká návrhářka Mirka Horká, vítězka soutěže TOP STYL DESIGNER z roku 2011, věnující se jako jedna z mála českých návrhářek výhradně pánské módě. Třešinkou na dortu bude česká premiéra nejnovějších kolekcí módních značek ELLIE SAAB – haute couture, OSCAR DE LA RENTA a ROBERTO CAVALLI. Přehlídka LUXURY MATERIALS začíná v neděli 28. srpna v 18 hodin, moderovat ji bude Iva Kubelková a vstupenky si můžete zakoupit na veletržních webových stránkách.