Srpnové veletrhy módy překvapí novinkami

 

Veletrhy STYL a KABO na brněnském výstavišti proběhnou od 18. do 20. srpna a jejich přípravy jsou v plném proudu. Nyní tři měsíce do zahájení veletrhu jsou přihlášeny již dvě stovky firem, což je téměř 80 procent účastníků předešlého únorového ročníku 2013.

Na veletrh STYL se hlásí 130 vystavovatelů a mezi nimi řada zcela nových. Z Bulharska  přicestuje společnost Top Men s nabídkou pánské módy. Se sortimentem oděvy a prádlo se bude na veletrhu v rámci maďarské národní účasti prezentovat šest firem. Organizátorem této společné účasti je Hungarian Investment and Trade Agency. Nováčky jsou také polské firmy Rocks s nabídkou kalhot a Atlantic s plavkami a prádlem. Exotickou módu  představí několik brazilských firem pod hlavičkou Velvyslanectví Brazílie a dále firma Saiwan z  Honk Kongu. Z tuzemských společností bude mít premiéru například firma Sedra specializující se na elegantní prádlo a plavky.

Inovací, po které volají odborní návštěvníci i  vystavující firmy, je obnovení sekce látek, textilní galanterie a zařízení. Tento obor skýtá prostor pro prezentaci české výroby metrového textilu a textilní galanterie, kde se očekává nápaditý design, dobrá  kvalita a spolehlivý servis. Přihlášeny jsou společnosti Tylex Letovice, Jiří Steuer a německý Hänsel Textil (nabídka výztuhových oděvních materiálů). Účast předběžně přislíbily také další významné firmy oboru jako Pega, Koh-i-noor, Nová Mosilana, la Linea, Altra, Výroba stuh – Elas.

Mezi účastníky samozřejmě nebudou chybět tradiční a pravidelní vystavovatelé. V posledních dnech se přihlásily například Svaz výrobců skla a bižuterie (Jablonecká ulice), D. Müller (těhotenské prádlo CARRIWELL), Dolly Martin (bižuterie), Nela (dámská konfekce), Anytra  (klobouky), Moděva (kabáty), Uomo & Donna (dámská konfekce), Boja (francouzská dámská móda), slovenské firmy Shamira a O.C. Marína s nabídkou dámské konfekce a  polská společnost Moodo Urban Fashion s mladou módou.

Také veletrh KABO je po uzávěrce přihlášek z větší části zaplněn. Účast potvrdilo 70 firem, což je stejně jako na STYLu přibližně 80 procent vystavovatelů minulého veletrhu v únoru 2013. V posledních dnech se přihlásily firmy AGB, Term, Borse design, Roala (značka Bugatti), Ferdinand Richter, Natur comfort obuv nebo Woolf.

Organizátoři veletrhu připravují inovace v uspořádání módních přehlídek, které jsou tradiční a hojně navštěvovanou součástí brněnských veletrhů módy. Nově budou sestaveny do bloků, v nichž diváci zhlédnou všechny zajímavé novinky i trendy v ucelené podobě. Na konfekci se zaměří STYL Show, plavkovou módu pro příští sezonu odhalí BEACHWEAR Show a nová LINGERIE Show „Night & Day“ je vyhrazena pro spodní prádlo, punčochové zboží a noční prádlo. Speciální přehlídky představí tvorbu vybraného zahraničního a renomovaného tuzemského návrháře.

Datum: 30.5.2013 10:18:00