Start módních veletrhů: STYL SHOW 2018

 

Přehlídka dámské a pánské módy STYL SHOW, která tradičně zahajuje maraton třídenních veletržních přehlídek v pavilonu P, nabídla osm kolekcí domácích i zahraničních značek a autorů: SARAY DEL SAZ, TRAMONTANA, ATELIÉR DONÁT,  BISTON & SPLENDID,  MODĚVA, NICOLA, ESTEL COLLECTION a E.DANIELY. Přehlídky STYL SHOW se konají každý den, vždy v 10.30 a 13.30 hodin.


O úvod se postarala mladá španělská návrhářka, loňská vítězka soutěže mladých tvůrců v Madridu, Saray del Saz. Její černožlutá kolekce zacílila na mladé ženy a muže, kteří mají odvahu jít proti proudu, hledají originalitu a vlastní styl.  Modely, zajímavě míchající střihy a materiály, počítají i se zapojením ženského a mužského těla, které dokáží rafinovaně odhalit stejně jako zahalit do kožešiny nebo schovat do průhledných materiálů.  

Jako druhá se představila nizozemská značka TRAMONTANA, jejíž aktuální kolekce pravidelně přiváží do Brna firma Kabrhel-PERAB. K vidění byly dámské, dobře kombinovatelné modely, které potvrdily dlouhodobou filozofii firmy, totiž přinášet módu pro moderní ženu, která je věrná svému ženskému stylu, přestože je neustále v pohybu a během dne zvládá několik úkolů najednou.  Na ženy se také zaměřil ATELIÉR DONÁT s kolekcí, v níž byly nepřehlédnutelné úplety, pleteniny i lněné tkaniny, kombinující pohodlné kalhoty, topy, svetry, šaty, sáčka, kabáty či paleta s dalšími doplňky, viditelně si hrající i s asymetrií modelů či potisky.   

BISTON a SPLENDID jsou dvě řecké značky, které v devadesátých letech minulého století založil Dimitrios Skodras. V Brně se tyto značky představily kolekcí pánských i dámských trendy bund, z nichž některé zdobily umělé kožešiny nebo, a to zejména u pánských modelů, různé praktické kapsy, ať už vpředu, na prsou či na rukávech. MODĚVA, oděvní družstvo Konice, i letos nabídla ukázky ze svého stěžejního výrobního programu, kterým jsou zateplené dámské a pánské zimní kabáty a paleta z kvalitních italských materiálů ve složení vlna, polyamid a kašmír, někdy doplněné o barvené přírodní kožešiny v odstínu vrchového materiálu.  

Poslední trojice módních značek opět zacílila na ženy. NICOLA představila jak šaty do společnosti, tak oblečení pro volnočasové aktivity, kdy některé modely v modro bílo červené kombinaci používaly mrkavé proužky s námořnickými prvky. Jednoduchost a eleganci nabídla ESTEL COLLECTION, ať už šlo o kombinaci kalhot a halenek či dlouhé a krátké šaty pro příjemná letní posezení. Závěr patřil nápadité kolekci E.daniely, která zaujala sportovně elegantními kusy pro moderní ženu, jež ráda kombinuje a nebojí se oblíbenou černou barvu zvýraznit barevnými pruhy, abstraktními potisky nebo proužky s květinovými vzory. Nechyběly ani oboustranné kabáty, které podtrhly variabilitu výrazné a uceleně působící kolekce.