STYL SHOW s evropskou elegancí, vůní Nepálu i dotekem Indonésie

 

Módní přehlídka kolekcí dámské a pánské módy při letošních veletrzích STYL a KABO přinesla devět osobitých pohledů na módu. Na přehlídce STYL SHOW byly k vidění značky RICH&ROYAL, SANU BABU, Love Music, Moděva, Yeti, Pause Café, Geisha, DDP Paris a Dian Pelangi.

Přehlídku otevřela německá vycházková móda pro mladé pod značkou Rich&Royal. Kolekce nabídla pohodlné kalhoty, trička, topy, sáčka i vesty, vždy střihově a barevně dotažené do detailu. Poté se s novou kolekcí pro podzim a zimu 2013 na molu objevila značka SANU BABU, která tradičně nabízí módu z Nepálu, Tibetu a Indie. Nová kolekce, pro níž je typická barevnost a volnost, se vyznačovala kombinacemi různých tisků látek a patchi materiálů.  Jako v minulých letech nechyběly například pohodlné turecké kalhoty, ale také prodloužené mikiny, sukně z bavlněného fleecu, kabátky, ponča nebo čepice z přírodních materiálů.    

Na dívky a ženy, které se chtějí oblékat elegantně a přitom mladistvě a pohodlně, zacílila Love Music.  Kolekce nabídla sukně a topy, jimž vévodila kombinace tří barev – bílé, červené a červené, a potvrdila rčení, že v jednoduchosti je krása. Francouzskou přirozenou ženskost a eleganci reprezentovaly dvě značky. U Pause Café vévodily dámské šaty s pestrými květinovými a zvířecími vzory na straně jedné a kontrastující jednobarevné šaty na straně druhé. Značka DDP Paris byla na barvy trochu střídmější, nicméně i jim nechyběla vzdušnost, patrná ze střihů i použitých materiálů, ženskost a elegance. Tvůrce dámské módy z Nizozemí se značkou Geisha zacílil na mladé dívky a představil kolekci pro volný čas, kdy zaujal potisky u triček i kalhot i barevnými kombinacemi.

Moděva, tradiční český výrobce a vystavovatel, představila zimní kolekci dámských i pánských kabátů, palet a pelerín. Moděva vyrábí oděvy z kvalitních italských materiálů ve složení vlna, polyamid a kašmír a často je kombinuje s přírodní nebo barvenou kožešinou. U zimní tématiky zůstala i značka Yeti, která přišla s mladistvou, barevnou zimní kolekcí prošívaných bund, nápaditě kombinovatelných s lehce složitelnými vestami.

Závěrečná tečka přehlídky patřila dvaadvacetileté indonéské návrhářce Dian Pelangi, která připravila kolekci speciálně pro evropský trh a brněnskou show. Kolekce přesto nezapřela inspiraci muslimskou kulturou a indonéskou tradicí a byla pomyslnou třešničkou na dortu. Přehlídku vycházející návrhářské hvězdy sledovala i indonéská velvyslankyně, J.E. Emeria Siregar. Přehlídky STYL SHOW budou k vidění v pavilonu P také v pondělí v 11 a 16 hodin a v úterý v 11 a 15 hodin.

Datum: 18.8.2013 18:45:00