Tylex Letovice, a.s. – tradice, kvalita, spolehlivost

 

Tylex Letovice, akciová společnost, je tradiční český textilní výrobce. Počátky firmy sahají až do roku 1832, kdy byla na strojích tajně dovezených z Anglie zahájena výroba bobinetových tylů. Výrobní sortiment v průběhu let prodělal řadu změn, k tylům přibyla výroba bavlněných záclon a krajek. Tkací stroje byly postupně nahrazovány výkonnějšími stroji pletacími, nejdříve mechanickými, později již elektronicky řízenými; materiály zaznamenaly postupný přesun od bavlny k polyesteru a polyamidu.

Výrobní sortiment v současnosti zahrnuje následující položky:

  • textilní aplikace do interiéru: pletené záclony, ubrusy a závěsy, prodávané ve formě metráže, polokonfekce i konfekce
  • pletené pevné a elastické krajky a krajkoviny, hladké elastické úplety vč. plavkovin
  • technické textilie: technické síťoviny a 3D distanční úplety
  • služby: zušlechťování

Pletené záclony, ubrusy, krajky, krajkoviny a síťoviny jsou tradičními výrobky firmy Tylex.

Za podpory dotací z EU byla zavedena výroba 3D distančních úpletů, které díky trojrozměrné struktuře nabývají vlastností, které je řadí  do oblasti vysoce funkčních textilií. Distanční textilie nacházejí řadu průmyslových aplikací v nábytkářském, oděvním, obuvnickém a automobilovém průmyslu, stejně jako např. ve zdravotnictví.

Investičně se nezapomnělo ani na strategicky významnou zušlechťovnu. Při rozšiřování strojového parku byly pořízeny i nové barvicí aparáty umožňující zpracování nejen tradičních osnovních pletenin. Kromě finalizace vlastních výrobků firma pamatuje i na možnost využívání odborných znalostí a navýšených kapacit pro služby tuzemským i zahraničním textilním výrobcům. 

Ve výrobním procesu firma používá výhradně kvalitní základní materiály, barviva a chemikálie evropských výrobců, důraz je kladen na dodržování zdravotnických a ekologických norem - naše výrobky splňují standardy certifikátu Öeko-tex. Firma Tylex je také nositelem certifikátu potvrzujícího splnění požadavků normy ČSN EN ISO 9001:2009.

V obchodní oblasti je pro Tylex nejdůležitějším trhem trh tuzemský, následně pak trhy evropských zemí, a to jak západní, tak i východní Evropy.

V oblasti textilních aplikací do interiéru je nabídka vlastních pletených výrobků rozšířena o nabídku tkaného obchodního zboží (voály, organzy, dekorační textilie) původem ze SRN, Itálie a Turecka; toto nakupované zboží je určeno především pro tuzemský trh.

Zákazníci Tylexu jsou obsluhováni prodejním útvarem firmy; tuzemský trh je navíc obsluhován regionálními prodejci, kteří navštěvují zákazníky po celé ČR.

Tuzemští koncoví zákazníci si mohou výrobky Tylexu zakoupit také v TYLEX FACTORY OUTLET -podnikové prodejně - umístěné v areálu výrobního závodu v Letovicích na Brněnské ulici nebo v Tylex Eshopu na www.tylex.cz. Pro podnikatelské subjekty je na webových stránkách firmy zřízena Partnerská zóna.

Společnost Tylex se na trzích setkává se širokou konkurencí; v soutěžení s nabídkami dovozců levnějšího a velmi často nekvalitního zboží, zejména asijských výrobců, se může prosadit jedině vysokou kvalitou vlastních výrobků a pružností služeb poskytovaných zákazníkům.