Tylex Letovice slaví 185 let ve znamení barevných krajek

 

Aktuální módní trendy vynesly tyly a krajky na výsluní pozornosti. Jemné transparentní materiály, které se už neukrývají pouze na spodním prádle, jsou specialitou tradičního českého výrobce a pravidelného vystavovatele veletrhu STYL.


Společnost Tylex Letovice patří k tuzemským firmám s nejdelší tradicí, a to nejen v rámci textilního průmyslu. Letos slaví již 185 na trhu a v pavilonu P se opět představuje jako dodavatel krajkoviny, síťoviny a elastických úpletů pro výrobce prádla a oděvů, ale také jako výrobce pletených záclon, ubrusů i dalšího bytového textilu a 3D distančních úpletů. Stánek hýří barvami a ukazuje mnohostranné využití výrobků z Letovic.

„Naše nabídka reaguje na zvýšenou poptávku po dvoubarevných krajkách, které se dnes uplatňují na společenských šatech i jinde v oděvním průmyslu. Výrobci prádla stále požadují především krajky jednobarevné. Barevné krajky ukazují, co všechno umíme udělat, a jsou také pěknou dekorací stánku,“ říká Jiří Zdražil, generální ředitel, Tylex Letovice, a. s. „Vystavujeme tady vždy v zimě a účast na veletrhu STYL chápeme jako důležitou. Je v tom tradice a také je potřeba ukázat, že pořád fungujeme a vyrábíme.  A stále je to pro nás o kontaktu s obchodními partnery, kterých tu spousta i vystavuje,“ dodává.

Před 185 lety byla v Letovicích zahájena výroba tylů, ale současný sortiment je samozřejmě daleko širší. Přibližně třetinu výroby tvoří bytový textil, třetinu krajky a úplety a třetinu technické textilie. Na veletrh STYL Tylex přivezl nejen zcela nové vzory pro letošní rok, ale také retro záclony, jejichž výrobu oživil v souvislosti s výročím firmy a s aktuálním trendem interiérového designu. Kolekce retro záclon, které se v Tylexu vyráběly před třiceti a více lety, je podle Jiřího Zdražila překvapivě úspěšná. Nově stánek ukazuje také netradiční využití 3D distančních textilií pro výrobu oděvů. Tyto materiály se běžně používají na potahy automobilových sedadel, do polstrovaného nábytku, jako chrániče matrací, do sportovní a trekkingové obuvi a pro jiné technické účely.

Datum: 19.2.2017 15:45:00