Úspěšná veletržní premiéra značky Birkenstock

 

Kvalitní, ortopedická i módní – právě taková je obuv německé značky Birkenstock, jejíž tradice sahá až do roku 1774. Z někdejšího výrobce stélek a později ortopedických pantoflí vyrostl známý producent módní obuvi, která si ponechává zdravotní benefity a zároveň oslňuje trendovými barvami a střihy.


Birkenstock je vynálezcem první flexibilní zdravotní stélky z korku a latexu na světě a stále si zakládá na vysoké kvalitě materiálů a zpracování, které zajišťují pohodlné nošení. „Značka vyrostla na korkových sandálech, ale vyrábí i módní věci, které jsou dnes daleko žádanější než klasická nabídka. Fashion sandály s ortopedickým vnitřkem ukazují, jak lze transformovat tradici a kvalitu do módy,“ říká Michal Umlášek, ředitel prodeje pro východní Evropu, kam značka Birkenstock v současnosti expanduje.

V pavilonu F Birkenstock představil kolekci pro jaro a léto 2017, ve které nejsou pouze sandály, ale také sportovně laděná vycházková obuv, a to pro pány, dámy i děti. Všechny vzory mají ortopedickou stélku, což obuvi dává zdravotní bonus. Metalické barvy včetně netradičních fialových a smaragdových odstínů, bohaté dekorace květinami i zajímavá střihová řešení dokazují, že spojením zdravotní platformy s trendovým svrškem může vzniknout vysoce módní obuv.

„Značku Birkenstock na veletrhu KABO představujeme poprvé a moc jsme od toho nečekali, protože každá nová věc chce určitý čas. Ale našli jsme tu odběratele a celkově to nebylo horši, než jsme očekávali. Uvést na trh novou značku je vždycky běh na dlouhou trať, takže předpokládáme, že tady budeme i příště,“ zhodnotil Michal Umlášek premiérovou účast na brněnském veletrhu.

Birkenstock si vybudoval jméno na výrobě stélek, které pomáhají lidem řešit ortopedické problémy. Na jejich výrobu se používají lehký přírodní korek, nejjemnější jutová příze a přírodní latex. Tyto kvalitní materiály dávají stélce pružnost a přispívají k vysokému pohodlí obuvi Birkenstock. Anatomický tvar originální zdravotní stélky pak umožňuje rovnoměrné rozložení tělesné hmotnosti na celou plochu nohy a perfektním způsobem nohu podporuje. Všechny výrobky jsou „made in Germany“ a německá tradice a kvalita nyní vstupuje také na český trh.

Datum: 29.8.2016 17:30:00